Baltkrievija aptur dalību Austrumu partnerībā

2 komentāri
Baltkrievija aptur dalību Austrumu partnerībā
AP/SCANPIX

Baltkrievija aptur dalību Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības iniciatīvā, pirmdien paziņoja valsts Ārlietu ministrija.

Ministrija arī pavēstīja, ka sāk procedūru, lai apturētu atpakaļuzņemšanas vienošanās ar ES darbību.

“Mēs nevaram pildīt savas saistības šīs vienošanās ietvaros ES noteikto sankciju un ierobežojumu apstākļos. Ar dziļu nožēlu konstatējam, ka vienošanās darbības piespiedu apturēšana negatīvi ietekmēs sadarbību ar ES cīņā ar nelegālo imigrāciju un organizēto noziedzību,” teikts ministrijas paziņojumā par atbildes pasākumiem uz ES noteiktajām sankcijām.

“Sakarā arī bezprecedenta ierobežojošajiem pasākumiem attiecībā uz Baltkrieviju” šodien uz Ārlietu ministriju tika izsaukts ES pārstāvniecības vadītājs Dirks Šubels, pavēstīja ministrija. “Diplomātam tika sniegta informācija par konkrētiem soļiem, piespiedu kārtā reaģējot uz darbībām, kas apdraud Baltkrievijas nacionālo drošību un nodara tiešu kaitējumu tās ekonomikai un pilsoņiem.”

Uz Minsku uz konsultācijām izsaukts Baltkrievijas pārstāvis ES un arī ES pārstāvniecības vadītājam Minskā ieteikts doties konsultēties uz Briseli.

“Turklāt atbildes kārtā Baltkrievijā tiks aizliegts iebraukt Eiropas struktūru pārstāvjiem un ES valstu personām, kuras veicināja ierobežojošu pasākumu ieviešanu,” pavēstīja ministrija.

2 komentāri