Baltkrievijā aizturētie Latvijas valstspiederīgie atbrīvoti

2 komentāri
Baltkrievijā aizturētie Latvijas valstspiederīgie atbrīvoti
TASS / SCANPIX

Abi Baltkrievijā aizturētie Latvijas valstspiederīgie ir atbrīvoti, mikroblogošanas vietnē “Twitter” informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Sociālajos tīklos piektdienas rītā redzami video, kuros no aizturēšanas vietām visā Baltkrievijā tiek atbrīvoti protestos pret pastāvošo režīmu aizturētie iedzīvotāji. Daudzi no ieslodzījuma atbrīvotie stāsta par cietumu uzraugu vardarbību pret aizturētajiem, tostarp salīdzinot to ar koncentrācijas nometnēm nacistiskajā Vācijā.

Lasi vēl: Demonstrācijās Minskā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie

Ministrs jau ceturtdienas vakarā aicināja cilvēkus iepazīties ar ceļošanas brīdinājumu attiecībā uz Baltkrieviju. Saistībā ar situāciju Baltkrievijā pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos būt piesardzīgiem sabiedriskās vietās, kur pulcējas ievērojams cilvēku daudzums, un vakara stundās atturēties no atrašanās uz ielas.

ĀM atgādina, ka, esot ārkārtas situācijā, nepieciešams nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā, Latvijas konsulātu Vitebskā vai ĀM Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni +371 26 337 711 vai e-pastu “[email protected]”.

LETA jau rakstīja, – saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,09%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku. Slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.