Baltijas valstu un Vācijas Ārlietu ministrijas akcentē vajadzību saglabāt vienotu nostāju par situāciju Baltkrievijā un Ukrainā

1 komentārs
Baltijas valstu un Vācijas Ārlietu ministrijas akcentē vajadzību saglabāt vienotu nostāju par situāciju Baltkrievijā un Ukrainā
EPA / SCANPIX

Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs ar Baltijas valstu un Vācijas kolēģiem ir vienisprātis par nepieciešamību saglabāt vienotu nostāju svarīgākajos jautājumos, piemēram, attiecībā uz notikumiem tuvējā reģionā, sevišķi situāciju Baltkrievijā un Ukrainā.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, šodien Pelšs kopā ar Igaunijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Raineru Saksu, Lietuvas Ārlietu ministrijas viceministru Neri Germanu un Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Migelu Bergeru pārrunāja Eiropas Savienības (ES), NATO un Eiropas drošības aktualitātes, kā arī starptautiskās darbakārtības jautājumus.

Amatpersonas pauda gandarījumu par Baltijas valstu un Vācijas sadarbību divpusējos un daudzpusējos formātos. Pelšs atzīmēja, ka Vācija ir nozīmīgs stratēģiskais partneris Latvijai un Baltijas reģionam, kā arī pateicās par Vācijas ieguldījumu NATO kolektīvajā aizsardzībā un Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Pārrunājot aktuālos ES ārpolitikas jautājumus, puses bija vienisprātis, ka Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi arī ES darbakārtību un Vācija, pārņemot prezidentūru ES Padomē, saskārās ar vairākiem nopietniem izaicinājumiem. Sarunu biedri pauda gandarījumu par ES valstu un valdību vadītāju panākto vienošanos par ES daudzgadu budžetu un Ekonomikas atveseļošanas instrumentu.

Tikšanās laikā tika uzsvērta arī “transatlantiskās saiknes nozīme neaizstājamai Eiropas un pasaules drošībai un ekonomisko attiecību izaugsmei”.

Paužot satraukumu par notikumu attīstību Kalnu Karabahā, amatpersonas aicināja Azerbaidžānu un Armēniju nekavējoties pārtraukt karadarbību reģionā, un uzsākt konflikta risināšanu diplomātiskā dialoga ceļā. Pelšs akcentēja, ka Kalnu Karabahas konfliktu var atrisināt vienīgi ar miermīlīgiem līdzekļiem, balstoties vispāratzītajos starptautisko tiesību principos un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Minskas grupas darbā, norādīja ĀM.