Komentāri
Baltijas valstis atteikušās piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju
FOTO: LETA

Igaunija līdz ar Latviju un Lietuvu atteikusies piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR. Iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs paziņoja, ka pēc Krievijas iniciatīvas rīkotās mācības koordinē un organizē institūcijas, kas ir tieši saistītas ar Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nolaupīšanu Igaunijas teritorijā.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta preses sekretārs Martins Luige sacīja, ka mācības “Zapad 2015” paredzētas no marta līdz jūnijam un tajās galvenokārt notiktu informācijas apmaiņa. Mācībās piedalīties atteikušās arī Lietuva un Latvija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Grūti pateikt, vai kopīgās mācības varēs notikt, ja tajās attiekušās piedalīties vairākas valstis,” teica Luige.

“Turklāt vērts piebilst, ka robežsargu mācībām Krievija izmanto to pašu nosaukumu, kuru tā izmanto vērienīgām militārajām mācībām Zapad, kas liek uzdot nopietnus jautājumus par šo mācību saturu un mērķiem, tostarp propagandas jomā. Ievērojot iepriekš minēto, kā arī drošības situācijas izmaiņas kopumā, kā arī Krievijas uzvedību Ukrainā, mēs neuzskatām par iespējamu piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās Zapad 2015, kuras rīko Krievijas Federācija,” atzina Igaunijas iekšlietu ministrs.

Lasi vēl