Baltijas ārlietu ministri: Berlīnes mūra krišana nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu

Pievienot komentāru
Baltijas ārlietu ministri: Berlīnes mūra krišana nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu
AFP / SCANPIX

Berlīnes mūra krišana tieši un neatgriezeniski nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu, teikts Baltijas valstu ārlietu ministru izplatītajā paziņojumā, atzīmējot 30 gadus kopš Berlīnes mūra krišanas.

Amatpersonas norāda, ka Berlīnes mūra sagraušana ļāva visām pakļautajām tautām atgriezties brīvas un demokrātiskas Eiropas saimē. Turklāt tas tieši un neatgriezeniski nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu, jo komunisma tirānijai Eiropā tas bija beigu sākums.

“Mēs svinam to, kā cerības uz brīvību atguva ne tikai vācu tauta, bet arī visi tie, kam aiz “dzelzs priekškara” desmitgadēm ilgi bija liegts taisnīgums. “Wir sind das Folk” (“Mēs esam tauta”) – tā pirms trīsdesmit gadiem ielās gavilēja vācieši. Tas pats vēstījums vienā balsī izskanēja no Baltijas līdz Adrijas jūrai,” atgādina ministri.

Skaties arī: Aprit 30 gadu kopš Aukstā kara simbola – Berlīnes mūra – krišanas.

Amatpersonas pauž, ka Berlīnes mūris joprojām ir viens no drūmākajiem sašķeltas Eiropas simboliem, daudzi par to atdeva dzīvību, un Baltijas valstu pārstāvji viņiem ir mūžīgu pateicību parādā, jo atceras, ka brīvībai bija sava cena.

Arī šodien visā pasaulē daudzi vēl cīnās par demokrātiju. “Viņi mums vienmēr atgādinās, ka pastāv neatņemamas vērtības un principi, kas mums jāsargā,” vēstīts paziņojumā.

Ministri aicina būt vienotiem, nodrošinot, lai mēģinājumi sašķelt Eiropas nācijas un būvēt jaunus mūrus nekad negūtu panākumus.

“Eiropas vienotību un spēku nedrīkst uzskatīt par pašsaprotamu, jo tie prasa smagas pūles un viedus lēmumus,” uzskata Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministri.

Šodien aprit 30 gadu kopš Berlīnes mūra krišanas.