Baltais nams: Talibi Afganistānā ieguvuši ievērojamu daudzumu ASV militārā aprīkojuma

39 komentāri
Baltais nams: Talibi Afganistānā ieguvuši ievērojamu daudzumu ASV militārā aprīkojuma
AP/SCANPIX

ASV Baltā nama administrācija otrdien atzina, ka talibu kaujinieki ieguvuši ievērojamu daudzumu ASV militārā aprīkojuma, pārņemot kontroli pār Afganistānu pēc 20 gadus ilgas karošanas pret ASV spēkiem.

Fotoattēlos un videoierakstos ir redzami talibi ar tādiem šaujamieročiem un automašīnām, ko ASV spēki lietoja vai piegādāja Afganistānas nacionālās drošības spēkiem, kā arī moderni kaujas helikopteri “UH-60 Black Hawk” un cits aprīkojums Kandahāras lidostā.

“Mums acīmredzot nav pilnīgas ainas par to, kur nonāca viss aizsardzības aprīkojums. Bet ir skaidrs, ka ievērojams daudzums ir kritis talibu rokās,” sacīja Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.

“Acīmredzot mēs neuzskatām, ka viņi grasītos to labprātīgi nodot mums,” teica Salivans.

Viņš sacīja, ka kontroles zaudēšana pār miljoniem dolāru vērtu militāru aprīkojumu, ko ieguvis ienaidnieks, ir piemērs “grūtām izvēlēm, kādas jāizdara prezidentam (..) 20 gadu kara beigu kontekstā”.

Salivans atzīmēja, ka helikopteri “Black Hawk” bija piegādāti Afganistānas valdības spēkiem, lai palīdzētu tiem cīnīties pret talibu nemierniekiem. Valdības spēki ir ātri padevušies talibiem, nododot viņiem kontroli pār lieliem ieroču krājumiem un helikopteriem.

39 komentāri