Baltais nams atceļ tikšanos ar Filipīnu prezidentu pēc tam, kad viņš Obamu nosaucis par “kuces dēlu”

0 Komentāru
Baltais nams atceļ tikšanos ar Filipīnu prezidentu pēc tam, kad viņš Obamu nosaucis par “kuces dēlu”

Diplomātijas mācībstunda gleznainajai Āzijas salu valstij Filipīnām. Pēc tam, kad tās prezidents Rodrigo Duterte rupjiem vārdiem nolamājis ASV kolēģi, Obama atcēlis abu tikšanos. Atvainošanās gan nav sekojusi.

Karstasinīgais Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte amatā ir vien kopš jūnija un jau iekūlies nepatikšanās, kas viņu padarījušas slavenu diplomātiskajās aprindās. Tomēr – nebūt ne pozitīvā ziņā.

Viņš, dodoties uz Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas samitu, medijiem pārsteidzoši atklāti pauda savu pozīciju attiecībās ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

“Es esmu suverēnas valsts prezidents, un jau sen vairs neesam kolonija. Man nav cita priekšnieka kā vien Filipīnu tauta. Tāpēc ir jāizturas ar cieņu! Nevajag mētāties ar jautājumiem un paziņojumiem. Kuces dēls, es tevi nolādēšu tai forumā,” citēts Filipīnu prezidents.

Filipīnu prezidenta dusmas izsaukuši Baltā nama aizrādījumi par veidu, kā salu valsts apkaro narkotikas. Pāris mēnešu laikā nogalināti gandrīz divarpus tūkstoši cilvēku.

Obamas reakcija ilgi nebija jāgaida. Plānotā tikšanās ar Dterti tika atcelta. Presei Filipīnu prezidents lika nolasīt vien rakstisku paziņojumu.

“Pēc abpusējas vienošanās ASV un Filipīnu prezidentu tikšanās tikusi pārcelta uz vēlāku laiku. Iemesls tam ir mani stingrie komentāri, reaģējot uz preses jautājumiem, kas raisīja bažas un raizes. Mēs arī nožēlojam, ka tas sanāca kā personīgs uzbrukums ASV prezidentam,” norāda Ernesto Abella, prezidenta runasvīrs.

Tā arī pagaidām ir vienīgā prezidenta biroja reakcija. Atvainojies, vismaz publiski, Obamam politikas jaunpienācējs nav. Viņa vietā ietekmīgākās reģiona valsts līderis izvēlējies tikties ar Korejas prezidenti.

0 Komentāru