Komentāri
Baltā nama preses sekretārs atvainojas par netaktisko Hitlera un holokausta piezīmi
Foto: LETA / AFP

Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers preses brīfingā minēja, ka Ādolfs Hitlers nav izmantojis ķīmiskos ieročus pret savu tautu. Otrdien viņš atvainojās par “netaktisko” piezīmi.

Spaisers akcentēja, ka viņš ir kļūmīgi izteicies par holokaustu un par to viņš ļoti atvainojas. Spaisers iepriekš uzsvēra, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada rīcība, izmantojot ķīmiskos ieročus nemiernieku kontrolētajā teritorijā, ir nepieredzēts ļaunums. Viņš teica, ka pat tik nicināms cilvēks kā Hitlers nebija nolaidies tik zemu, lai izmantotu ķīmiskos ieročus pret savu tautu. Viņa teiktais izraisīja plašu sašutuma vētru un prasības atkāpties.

Kad žurnālisti sāka jautāt, kā ar holokaustu, Spaisers aizvien vairāk sapinās savā teiktajā. Viņš norādīja, ka Hitlers nogādājis cilvēkus holokausta centros, ka viņš to zinot, bet tomēr tas nav tas pats, ko darījis Asads, nosviežot ķīmiskos ieročus uz nevainīgiem cilvēkiem pilsētas vidū.

Jau ziņots, ka 4. aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā, Idlibas provincē, laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem.
Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

Foto

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl