Baltā nama personāla vadītājs: Trampa stāvoklis uzlabojas, bet ārsti bija ļoti norūpējušies

1 komentārs
Baltā nama personāla vadītājs: Trampa stāvoklis uzlabojas, bet ārsti bija ļoti norūpējušies
REUTERS / SCANPIX

Ar Covid-19 saslimušā ASV prezidenta Donalda Trampa ārsti bija ļoti norūpējušies, taču tagad Trampa veselības stāvoklis uzlabojies, paziņojis Baltā nama personāla vadītājs Marks Medouzs.

Šie Medouza izteikumi sestdienas vakarā telekanālam “Fox News”  sekoja  amatpersonu pretrunīgiem un izvairīgiem paziņojumiem, kas viesuši neskaidrību par 74 gadus vecā Trampa patieso veselības stāvokli. Tikmēr Tramps sestdienas vakarā izplatījis videoierakstu, kurā apgalvo, ka jūtoties daudz labāk.

Baltā nama personāla vadītājs telekanālam “Fox News”

“Viņa [veselības stāvoklis] ir neticami uzlabojies salīdzinājumā ar vakardienas [piektdienas] rītu, kad (..) vairāki no mums, ārsts un es bijām ļoti norūpējušies.”

Vairākas stundas iepriekš amerikāņu mediji citēja anonīmu informētu avotu, kurš vēlāk izrādījās Medouzs, sakot žurnālistiem, ka “prezidenta dzīvības rādītāji pēdējās 24 stundās bijuši ļoti satraucoši un nākamās 48 stundas būs ļoti svarīgas attiecībā uz viņa ārstēšanu. Mēs joprojām neesam uz skaidra ceļa uz pilnīgu atlabšanu”.

Dažas stundas vēlāk kļuva zināms, ka šis anonīmais avots bijis Medouzs.

Intervijā “Fox News” Baltā nama personāla vadītājs teica, ka “vakar [piektdien] no rīta mēs bijām patiesi norūpējušies. (..) Viņam bija drudzis un skābekļa līmenis asinīs viņam bija strauji krities”. Lasi vēl: Avots: Trampa stāvoklis pēdējās 24 stundās bijis “ļoti satraucošs”

Tomēr Medouzs piebilda, ka tagad ir “ļoti, ļoti optimistisks, ņemot vērā pašreizējos ārstēšanas rezultātus”.

Medouzs arī uzsvēra, ka Trampa saslimšanas ar Covid-19 dēļ nevienu brīdi nav tikusi apsvērta iespēja, ka Tramps nevarētu pildīt prezidenta pienākumus un viņam būtu jānodod prezidenta pilnvaras. Atbilstoši ASV konstitūcijai šādā gadījumā prezidenta pilnvaras būtu jāpārņem viceprezidentam Maikam Pensam.

Tikmēr Tramps, kurš atrodas militārajā hospitālī, sestdienas vakarā tviterī izplatīja videoierakstu, kurā paziņoja, ka jūtoties daudz labāk.

“Kad ierados šeit, nejutos pārāk labi. Tagad jūtos daudz labāk,”  sacīja Tramps videoierakstā, kurā viņš redzams, sēžot pie galda ar ASV karogu fonā.

Tomēr Tramps atzina, ka “nākamās dažas dienas, es domāju, būs īstais pārbaudījums. Redzēsim, kas notiks nākamo pāris dienu laikā”.

Izmantojot savu 2016. gada vēlēšanu kampaņas saukli,  Tramps piebilda, ka “man ir jāatgriežas [jāatveseļojas], jo mums Amerika ir atkal jāpadara dižena”.

Slimības dēļ Tramps ir bijis spiests atcelt priekšvēlēšanu kampaņas pasākumus. Republikāņu partija ir apstiprinājusi viņa kandidatūru otrajam pilnvaru termiņam, un 3.novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās Trampam būs jāsacenšas ar Demokrātu partijas kandidātu, bijušo viceprezidentu Džo Baidenu.

Tramps arī sacīja, ka viņa sievai Melānijai, kas arī saslimusi ar Covid 19, klājoties labi. Melānija Trampa atrodas Baltajā namā.

“Mūsu pirmajai lēdijai klājas ļoti labi,” teica Tramps, kurš piektdien tika nogādāts Voltera Rīda militārajā hospitālī Mērilendas štatā Betesdā, kas atrodas netālu no Vašingtonas.

Amatpersonu izteikumi par Trampa veselības stāvokli bijuši pretrunīgi.

Prezidenta personīgais ārsts Šons Konlijs sestdienas rītā žurnālistiem pie Voltera Rīda miitārā hospitāļa teica, ka Covid-19 simptomi, tostarp drudzis, Trampam mazinājušies un ka Trampam netiekot dots papildu skābeklis.

Tomēr, par spīti žurnālistu atkārtoti uzdotajiem jautājumiem, Konlijs atteicās atklāt, vai prezidentam ir bijis nepieciešams papildu skābeklis, un cik liela temperatūra Trampam bijusi.

Iepriekš mediji ziņoja, ka Trampam, kad viņš vēl bijis Baltajā namā, dots papildu skābeklis. Uzzini vairāk: ASV prezidentam un pirmajai lēdijai konstatē Covid-19