Baltā nama ārsts: Tramps vairs nevar izplatīt koronavīrusu

7 komentāri
Baltā nama ārsts: Tramps vairs nevar izplatīt koronavīrusu
REUTERS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps, kam pirms desmit dienām tika atklāta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, vairs nevar izplatīt šo infekciju un apdraudēt apkārtējos, paziņojis Baltā nama ārsts Šons Konlijs.

“Ar prieku varu paziņot, ka prezidents ne tikai atbilst Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) kritērijiem pašizolācijas izbeigšanai, bet (..) vairs nerada inficēšanās risku apkārtējiem,” teikts viņa izplatītajā paziņojumā.

Kā norādījis Konlijs, Trampam veiktie testi “vairs neuzrāda aktīvu vīrusa vairošanos” un viņam vairs nav paaugstināta temperatūra. Ārsts arī solījis nemitīgi sekot prezidenta veselības stāvoklim, kad Tramps “atgriezīsies pie aktīvas darba kārtības”.

Tomēr viņš nav apgalvojis, ka Trampa Covid-19 testa rezultāti būtu negatīvi, un tas raisījis bažas, ka  viņa īsais paziņojums neatspoguļo prezidenta veselības stāvokli gluži precīzi.

Jau ziņots, ka sestdien Tramps pirmo reizi, kopš kļuva zināms par viņa sasirgšanu, klātienē aptuveni stundas ceturksni tikās ar atbalstītājiem, paziņodams, ka jūtas lieliski.

Tramps iznāca no Baltā nama ar sejas masku, tomēr drīz vien to noņēma. Daudziem pie Baltā nama sanākušajiem bija sejas maskas, tomēr sociālā distancēšanās netika ievērota .

Baltā nama ārsti ceturtdien paziņoja, ka prezidents drīkstēs beigt pašizolēšanos nedēļas nogalē, kad kopš pozitīvā Covid-19 testa būs pagājušas desmit dienas.

Slimības dēļ Tramps bijis spiests atcelt priekšvēlēšanu kampaņas pasākumus.

Republikāņu partija ir apstiprinājusi viņa kandidatūru otrajam pilnvaru termiņam, un 3.novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās Trampam būs jāsacenšas ar Demokrātu partijas kandidātu, bijušo viceprezidentu Džo Baidenu.

Lasi vēl: Tramps atgriežas Ovālajā kabinetā sešas dienas pēc pozitīva Covid-19 testa