Balsošana ASV rit pilnā sparā, bet cikos mēs uzzināsim – Klintone vai Tramps? Edija fiksās piezīmes Nr. 9

Pievienot komentāru

Ir otrdienas vakars. Tas nozīmē, ka balsošana Amerikā rit pilnā sparā. Amerika, protams, ir kontinentāla izmēra valsts, kur ir vairākas laika joslas. Pēdējie balsos Aļaskas iedzīvotāji, kur iecirkņi tiks slēgti pēc viņu laika astoņos vakarā, un tas ir pulksten septiņi rītā pēc Latvijas laika.

Tas nozīmē, ka rīt uz brokastu laiku būs jau skaidrs – Hilarija vai Tramps.

Ja vien, protams, neatkārtosies kaut kas līdzīgs 2000. gada vēlēšanām, kad vēl mēnesi pēc balsojuma nekas nebija skaidrs, jo Džordža Buša vai Ala Gora uzvara kopumā bija atkarīga no uzvaras Floridas štatā, bet tur balsojums bija tik līdzīgs, ka ilgi nācās rēķināt procentu tūkstošdaļas.

Šajās vēlēšanās visas pēdējo dienu aptaujas liecina, ka Hilarija Klintone ir drusku priekšā Donaldam Trampam. Drusku, bet stabili. Tāpēc likmju licēji dod 90%, ka uzvarēs Klintone.

Bet! Vai jūs atceraties, kas notika šovasar Jāņos? To jautāju ne jau tāpēc, lai uzzinātu, cik daudz alus izdzērāt.

Līgo dienā Lielbritānijā notika Brexit referendums. Tur palicēju kampaņa bija aptaujās mazliet, bet it kā stabili priekšā, un likmju licēji bija pārliecināti, ka Brexit’s nenotiks. Beigās, kad saskaitīja balsis, izrādījās, ka daļa Brexita atbalstītāju bija kautrējušies to atzīt aptauju veicējiem.