Balkānu maršruta slēgšanas sekas: Grieķijas un Maķedonijas pierobežā iesprostoti tūkstošiem bēgļu

0 Komentāru
Balkānu maršruta slēgšanas sekas: Grieķijas un Maķedonijas pierobežā iesprostoti tūkstošiem bēgļu
Foto: EPA / LETA

Lēmums par Balkānu maršruta slēgšanu tiek strikti ievērots un kopš pēdējo dienu laikā Maķedonijā no Grieķijas neviens bēglis nav ieceļojis, par to paziņojušas amatopersonas. Tikmēr joprojām nav skaidrs, kas notiks ar tiem tūkstošiem bēgļu, kas nu iestrēguši pierobežā. Doties atpakaļ viņi nevēlas, un daudzi ir apņēmības pilni gaidīt līdz tomēr tiks ielaisti.

Balkānu maršruts pilnībā ir slēgts no trešdienas, kad Slovēnijas, Horvātijas un Serbijas piemēram sekoja arī Maķedonija. Tomēr visās šajās valstīs atrodas tūkstošiem bēgļu, kas bija cerējuši nokļūt tālāk Eiropā un nu ir iesprostoti. Pāri robežām viņi laisti netiek.

Horvātijas iekšlietu ministrs pavēstījis, ka sāktas sarunas par aptuveni pustūkstoša migrantu nosūtīšanu atpakaļ uz Grieķiju, tomēr paši bēgļi atpakaļ doties nevēlas. Visvairāk patvēruma meklētāju šobrīd atrodas pie Grieķijas un Maķedonijas robežas – kopumā 14 000.

Foto

Sagaidāms, ka lielāka skaidrība par to, kas notiks ar Balkānu maršrutā iestrēgušajiem bēgļiem varētu būt nākamnedēļ, kad Eiropas Savienības valstu iekšlietu ministri Briselē apspriedīs migrantu krīzes attīstību.

0 Komentāru