Bailes un stoisks miers – latvieši Turcijā dalās iespaidos par notikušo

Pievienot komentāru
Bailes un stoisks miers – latvieši Turcijā dalās iespaidos par notikušo
FOTO: LETA

Latvijas Ārlietu ministrija brīdina: situācija Turcijā nav normalizējusies, aicinājums neapmeklēt šo valsti pagaidām paliek spēkā. Tos valsts piederīgos, kuri šobrīd ir Turcijā, ministrijā aicina neapmeklēt publiskas vietas.

TV3 ziņām izdevās sazināties ar vairākiem latviešiem, kuri Turcijā klātienē piedzīvojuši valsts apvērsuma mēģinājumu. Sajūtas bijušas dažādas – vieni uztraukušies par savu drošību – citi notiekošo vērojuši stoiskā mierā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina Latvijas valstspiederīgos izvairīties no publisku pasākumu apmeklēšanas. Problēmu gadījumā būtu vēlams sazināties ar vēstniecību Turcijā (+903124056136) vai Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu (+371 26337711.) Ministrijas rīcībā pagaidām nav informācijas, ka nemieros Turcijā būtu cietis kāds Latvijas valsts piederīgais.

Rinkēvičš piebilda, ka Latvija ir gatava situācijai, ja būs nepieciešama cilvēku evakuācija.

Korekcijas lidojumu grafikā uz Turciju nācās ieviest arī nacionālajai aviokompānijai Air Baltic. Vairākus reisus atcēla, taču šovakar kompānija lidojumus atsāks.

TV3 ziņām izdevās sazināties ar latvieti Brigitu Beliju Jamanu, kura dzīvo Stambulā. Viņa notiekošo apvērsuma mēģinājumu uztvēra ar satraukumu, tankiem un cilvēkiem ar ieročiem viņa nemaz nemēģināja tuvoties un neiesaka to darīt arī citiem.

Turcijas rietumos, netālu no robežas ar Grieķiju, patlaban uzturas arī Saeimas deputāts Veiko Spolītis. Viņš par savu drošību neuztraucas. Deputāts atklāja, ka tur paziņojumus par valsts apvērsuma mēģinājumu cilvēki uztvēruši stoiski. Deputāts arī runājis ar vietējiem – kā kaut kas tāds varējis notikt.

Ministru prezidents Māris Kučinskis uzvēra, ka Ārlietu dienesti, Satiksmes ministrija, Air Baltic un citas atbildīgās institūcijas turpina veikt visu nepieciešamo, lai sadarbībā ar tūroperatoriem nodrošinātu mūsu iedzīvotāju drošu atgriešanos mājās.

Video: