Komentāri
Baikāla ezera krastā atrasti vairāk nekā 140 beigti roņi
Baikāla roņi ir viena no nedaudzajām saldūdens roņu sugām un sastopami tikai šajā pasaules dziļākajā ezerā. (AP/Scanpix)

Baikāla ezera krastā Sibīrijā pēdējās nedēļas laikā atrasti vairāk nekā 140 beigti roņi, bet zinātniekiem pagaidām nav izdevies noteikt viņu nāves cēloni.

Izrādījies, ka 80% no beigtajiem dzīvniekiem bijušas grūsnas roņumātes. Laboratorijas analīzes nav devušas atbildi, kas ar roņiem noticis; viņiem nav atklātas nekādas acīmredzamas patoloģijas, vīrusu infekcijas vai parazīti. Lai noteiktu, vai dzīvnieki nav saindējušies, vēl tiks veikti molekulārie pētījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Situācijas noskaidrošanā iesaistītas reģiona uzraudzības iestādes un augstskolu pētniecības centri. Tiek analizēti arī ūdens paraugi, lai pārliecinātos, vai roņu nāves cēlonis nav piesārņojums. Krievijas mediji ziņo, ka prokuratūra sākusi pārbaudīt arī visus uzņēmumus Baikāla dienvidu piekrastē.

Pirmās ziņas par krastā atrastiem beigtiem roņiem tika saņemtas jau oktobra sākumā no tūristiem. Dzīvnieki tika atrasti uz smilšu strēles pie kāda Burjatijas ciemata, bet secināts, ka viņi tur nav izmetušies paši – domājams, viļņi roņus izskalojuši krastā jau beigtus.

Baikāla roņi ir viena no nedaudzajām saldūdens roņu sugām un sastopami tikai šajā pasaules dziļākajā ezerā.

Pēc Krievijas varas iestāžu datiem, Baikāla roņu populācijā ir aptuveni 128 000 dzīvnieku un pēdējos gados tā pieaugusi, tādēļ šobrīd nevar runāt par apdraudējumu visai sugai.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl