Baidens ierodas vizītē pie Romas pāvesta Franciska

0 Komentāru
Baidens ierodas vizītē pie Romas pāvesta Franciska
AP/SCNAPIX

Baidens kopā ar pirmo lēdiju Džilu Baidenu piektdien, 29. oktobrī, ieradās vizītē Vatikānā, lai tiktos ar pāvestu, kurš viņu iepriekš morāli atbalstījis dēla Bo zaudējumā pēc atvases smagas slimības ar vēzi, vēsta “CNN”.

Paredzams, ka pārrunās katoļticību un citus galvenos jautājumus, žurnālistiem sacīja nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans. Paredzams, ka viņu diskusijas skars arī klimata, migrācijas un ienākumu nevienlīdzības jautājumus – jomas, kurās puses ir vienisprātis.

No sākuma Baidens piedalījās sākotnējā individuālā tikšanās ar Francisku, kas ilga 90 minūtes, iekams sekoja paplašinātā divpusējā sanāksme ar vairākiem Baidena administrācijas locekļiem, kā arī Franciska un Vatikāna amatpersonām.

Baidens bija 14. ASV prezidents, kurš Vatikānā tikās ar pāvestu. Prezidents Vudro Vilsons bija pirmais, kas to paveica 1919. gadā.

Vatikāns žurnālistu iebildumu dēļ ir atcēlis Baidena tikšanās ar pāvestu tiešraidi. Vatikāna preses sekretārs Mateo Bruni sacīja, ka Vatikāns pēc sanāksmes izplatīs video, kurā redzamas dažas ierašanās un pāvesta sveiciens.

Lai gan ir sagaidāms, ka tiks apspriestas kopīgas tēmas.

Diskusijas par atšķirīgiem viedokļiem pāvestu un ASV prezidentu sanāksmēs iepriekš ir notikušas, piemēram, kad pāvestam Jānim Pāvilam II neizdevās pārliecināt prezidentu Džordžu Bušu apturēt amerikāņu iebrukumu Irākā. Baltā nama preses sekretāre paudusi, ka šajā tikšanās reizē puses koncentrēsies uz vienprātības jomām – nabadzību, klimata krīzes apkarošanu, Covid-19 pandēmijas izbeigšanu un diez, vai abi apspriedīs tādu sensitīvu tematu, kā abortus, kur pastāv viedokļa atšķirības. Baidens atbalsta sieviešu tiesības izvēlēties abortu, bet Francisks ir nosaucis grūtniecības tīšu izbeigšanu par “slepkavību”.

Viņa arī sacīja, ka piektdienas sanāksmei Baidens piedēvē “absolūti personisku nozīmi” un ka viņai ir aizdomas, ka tā būs “silta tikšanās”.

Baidens ir otrais Romas katolis ASV prezidenta amatā, neslēpj savu piederību šai ticībai un regulāri apmeklē svētdienas mises. Viņš jau trīsreiz ir ticies ar Romas katoļu baznīcas galvu, bet tagad tiksies ar pāvestu pirmoreiz kopš savas uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās.
0 Komentāru