Baidena reitings nokrities līdz rekordzemam līmenim, liecina aptauja

0 Komentāru
Baidena reitings nokrities līdz rekordzemam līmenim, liecina aptauja
ZUMAPRESS/SCANPIX

Amerikāņu skaits, kas ir apmierināti ar prezidenta Džo Baidena veikumu, nokrities līdz rekordzemam 38% līmenim, trešdien konstatēts Kvinipiaku Universitātes veiktajā aptaujā.

Vēl pirms trim nedēļām šis rādītājs bija 42%, bet februāra vidū 50%.

“Ar cietušu uzticību, apšaubīts par vadību un vispārējo kompetenci, prezidents Baidens saņem triecienus no visām pusēm, viņa atbalsta reitingam turpinot slīdēt uz leju līdz skaitļiem, kas nav pieredzēti kopš Trampa administrācijas skrupulozās izmeklēšanas,” paziņojumā norādīja Kvinipiaku Universitātes aptauju analītiķis Tims Malojs.

Ar Baidena veikumu apmierināti ir 80% demokrātu, 4% republikāņu un 32% neatkarīgo.

Respondenti bija kritiski noskaņoti par to, kā Baidens veicis aiziešanu no Afganistānas, vien 28% piekrītot, ka šāda aiziešana bija pareizs solis.

Negatīvs vērtējums ir tam, kā Baidens risina bruņoto spēku un nodokļu jautājumus, ārpolitiku, imigrāciju uz Meksikas robežas.

Baidens saņēmis zemu novērtējumu divos svarīgos jautājumos – par Covid-19 krīzes un ekonomikas vadību.

Aptuveni puse aptaujāto norādījusi, ka nepiekrīt tam, kā Baidens vada Covid-19 krīzi, un 55% neatbalsta prezidenta īstenoto ekonomikas politiku.

Baltais nams pastiprinājis spiedienu, lai panāktu, ka vairāk amerikāņu vakcinējas, bet 20% respondentu norādījuši, ka vakcinēties negrasās.
0 Komentāru