Baidena 100 dienas amatā: ASV prezidents sola izvest valsti no krīzes un turpināt ciešu sadarbību ar sabiedrotajiem

0 Komentāru
Baidena 100 dienas amatā: ASV prezidents sola izvest valsti no krīzes un turpināt ciešu sadarbību ar sabiedrotajiem
AP / SCANPIX

Aprit tieši 100 dienas, kopš ASV prezidenta amatā stājies demokrāts Džo Baidens. Viņš vadību pār Balto namu pārņēmis sarežģītā laikā – jārisina pandēmijas krīze un jālabo priekšteča Donalda Trampa mantojums. Tiesa, ar popularitātes reitingiem ASV prezidents īsti lepoties nevar.

Uzrunājot kongresmeņus, ASV prezidents savu sakāmo sāka ar vārdiem: “Amerika ir atkal kustībā”. Kā pirmo un būtiskāko Baidens uzsvēris cīņu ar pandēmiju un vērienīgo masu iedzīvotāju vakcinēšanu – šobrīd potes pret Covid-19 saņēmuši jau 140 miljoni amerikāņu. Baltā nama saimnieks arī lepojās ar padarīto – lai valsti izvestu no pandēmijas radītās krīzes ekonomikā, Baidens piedāvā ģimeņu plānu 1,8 triljonu dolāru apmērā, kas tiktu finansēts, paceļot nodokļus bagātākajiem amerikāņiem.

Lasi vēl: Līdz nedēļas beigām tiks sasniegts Baidena mērķis prezidentūras pirmajās 100 dienās ASV injicēt 200 miljonus vakcīnas devu

“Šovakar es gribu runāt par krīzi un iespējām. Par nācijas atjaunošanu, mūsu demokrātijas atdzīvināšanu un Amerikas nākotnes uzvarēšanu. 100 dienas ir aizvadītas krīzē, vissmagākajā pandēmijā gadsimta laikā. Mēs esam piedzīvojuši dziļāko ekonomiskā krīzi kopš Lielās depresijas. Esam pieredzējuši lielākos uzbrukums mūsu demokrātijai kopš pilsoņu kara. Pēc tikai 100 dienām es varu droši teikt, – Amerika atkal ir kustībā,” pauž ASV prezidents.

Pirmajās 100 prezidentūras dienās paveikts visai daudz. Šajā laikā parakstīti vairāki desmiti līgumu, kas mainījuši Baidena priekšteča Donalda Trampa politiku – Piemēram ASV šajā laikā no jauna pievienojusies Parīzes Klimata nolīgumam. Arī ārpolitikā daudz būtisku izmaiņu – Amerika atgriezusies arī kā sabiedrotajiem uzticams partneris.

Atšķirībā no Trampa administrācijas Baidens ir bijis tiešs arī attiecībās ar Krieviju. Arī šajā runā Baidens akcentēja Vašingtonas atgriešanos pie ciešām attiecībām ar sabiedrotajiem, no kurām bija attālinājies Tramps.

”Mani kolēģi, amerikāņi, mums ir jāparāda ne tikai tas, ka mēs esam atgriezušies, bet arī tas, ka esam atgriezušies, lai paliktu. Mēs būsim kopā ar mūsu sabiedrotajiem. Mēs esam un būsim kopā ar saviem draugiem visās krīzēs,” norāda ASV prezidents.

Baidens kā turpmāko mērķi izvirzījis ekonomikas pārbūvēšanu un nevienlīdzības apkarošanu, kā arī sabiedrībā pastāvošās sašķeltības mazināšanu. Jāsaka gan, ka Baidens pēc pirmajām 100 Baltajā namā pavadītajām dienām nevar lepoties ar īpaši augstiem popularitātes reitingiem. “ABC News”/”Washington Post” veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka Viņa paveikto atzinīgi vērtē 52% amerikāņu, un tas ir trešais zemākais rādītājs kopš Harija Trūmana administrācijas. Zemāks reitings ir bijis tikai Džeraldam Fordam (48%) un Donaldam Trampam (42%)

0 Komentāru