Bagdādē tūkstošiem irākiešu atvadās no ASV triecienā nogalinātajiem komandieriem

2 komentāri
Bagdādē tūkstošiem irākiešu atvadās no ASV triecienā nogalinātajiem komandieriem
REUTERS / SCANPIX

Tūkstošiem irākiešu sestdien, 4. janvārī, galvaspilsētā Bagdādē pievienojās bēru procesijai, lai atvadītos no ASV dronu triecienā nogalinātā Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani un Irākas paramilitārā grupējuma Tautas mobilizācijas spēki komandiera Abu Mahdi al Muhandisa.

Atvadu ceremonijā piedalās Irākas premjerministrs Adels Abdelmahdi, ekspremjers Nuri al Maliki, šiītu garīdznieks Ammars al Hakims un Muhandisa līdzgaitnieks Hadi al Ameri.

Sēru procesija sākās Bagdādes šiītu svētceļnieku rajonā Kadimijā un tad virzījās uz Zaļo zonu – valdības un vēstniecību rajonu, kur notiks atvadu ceremonija. To, domājams, apmeklēs augstas amatpersonas.

Sērotāji bija tērpušies melnās drānās, daudzi ieradušies ar Irākas un Tautas mobilizācijas spēku karogiem.

ASV dronu triecienā piektdien līdzās Bagdādes starptautiskajai lidostai tika nogalināti desmit cilvēki – pieci irākieši un pieci irāņi.

Sērotāju pulkā skanēja saucieni “Nāvi Amerikai!”. Daži turēja rokās Irānas augstā līdera ajatollas Ali Hamenei portretus.

Pēc sēru ceremonijas uzbrukumā nogalināto irāņu mirstīgās atliekas tiks nogādātas Irānā, kur izsludinātas trīs dienu sēras.

Soleimani tiks apglabāts otrdien Kermanā, Irānas vidienē.

Irāna solījusi atriebt Soleimani nāvi, raisot bažas par plaša apjoma kara izraisīšanos. ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ir devis rīkojumu veikt triecienu, kurā tika nogalināts Soleimani, lai novērstu konfliktu. Trampa administrācija apgalvo, ka Soleimani plānojis vairākus uzbrukumus, kas apdraudētu ASV karavīrus un amatpersonas. Tiesa gan, nekādi pierādījumi šiem apgalvojumiem netiek sniegti.

Soleimani bija arhitekts Irānas reģionālajai politikai, mobilizējot kaujiniekus Irākā, Sīrijā un Libānā, arī karam pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”. Viņš ticis apsūdzēts, ka aizvadītajos 20 gados organizējis uzbrukumus ASV karavīriem un amerikāņu sabiedrotajiem.

Lasi vēlPēc ASV raķešu uzbrukuma pieaug militāra konflikta iespējamība starp ASV un Irānu

2 komentāri