Aviokompānijas “Ryanair” reisu atcelšana izraisa pasažieru neapmierinātību

Pievienot komentāru

Zemo cenu aviokompānija “Ryanair” atcēlusi vairāk nekā 2 000 reisu visā Eiropā. Arī no Rīgas piektdien, 22. septembrī, nenotika divi lidojumi uz Londonu.

Patērētāju tiesību aizstāvji saņēmuši satrauktu klientu zvanus, kuri sūdzas par aviokompānijas attieksmi. Tā piedāvā izlidot no Kauņas, taču nenodrošina transportu, lai līdz kaimiņvalsts lidostai nokļūtu.

Septembra vidū “Ryanair” paziņoja, ka nākamo sešu nedēļu laikā atcels 40 līdz 50 avioreisu dienā, lai tādā veidā uzlabotu precizitāti. Kopumā atcelti līdz 2100 avioreisu, bet Latvijā tas pagaidām ietekmē nelielu ceļotāju skaitu. Divi reisi bija atcelti otrdien, piektdien atcelti vēl divi Londona-Rīga ar plānoto ielidošanas laiku plkst. 10.50 un Rīga-Londona, kas bija paredzēts plkst. 11.30.

Laura Karnīte
Lidostas “Rīga” komunikācijas daļas vadītāja

Tiek atcelti atsevišķi reisi dažās dienās. Nav tā, ka masveidā Rīgā tiktu atcelti. Pasažieri tiek informēti, reti gadās, kad ierodas, nezinot, ka lidojums atcelts.

Tomēr, kā būs oktobrī, nav zināms, tādēļ pasažieriem jārēķinās, ka var būt pārsteigumi.

Laura Karnīte
Lidostas “Rīga” komunikācijas daļas vadītāja

Sarakstos, kas ir līdz oktobra sākumam, Rīga nefigurē, tikai piektdienas reiss. Bet, protams, lidosta uzskata par oficiālu tikai to informāciju, ko dod mūsu dienestiem, šobrīd mums nav citas informācijas.

Patērētāju tiesību aizstāvji saņēmuši aptuveni 10 “Ryanair” klientu satrauktos zvanus. Lēto lidojumu kompānija izmanto dažādas viltības kā apvārdot klientus.

Sanita Gertmane
PTAC pārstāve

Ir bijušas sūdzības, ka piedāvātie alternatīvie reisi ir no Kauņas lidostas, un nav minēts, kā cilvēks tiks nogādāts tur. Jebkurā gadījumā pasažierim, kuram atcelts reiss, būtu jāpiedāvā transports uz citu lidostu. Ja patērētājs ir lidostā un izrādās, ka reiss atcelts, jānodrošina tā saucamā aprūpe: maltīte, saziņas iespējas.

“Ryanair” Baltijas valstīs nav sava preses pārstāvja. Sūtot e-pastu uz Īrijas mediju centru, atbilde netika saņemta. Tikmēr Īrijā notikusi “Ryanair” akcionāru sanāksme, kurā uzņēmuma vadība atzina, ka pieļautas kļūdas. Vienlaikus “Ryanair” vadītājam O. Līrijam netrūkst atbalstītāju.

PTAC skaidro, – ja reiss pēkšņi atcelts, klientam ir teorētiska iespēja saņemt kompensāciju pat līdz 400 eiro, taču kompensāciju sistēma ir ļoti sarežģīta, un katrs gadījums tiks skatīts atsevišķi.

Lasi vēl