Austrumu kultūras svin Gaiļa gada atnākšanu

Komentāri
Austrumu kultūras svin Gaiļa gada atnākšanu

Kamēr Eiropā cilvēki jau vairāk ir Lieldienu gaidās, austrumu kultūrās tikai šodien nosvinēta gadumija. 28. janvāris iezīmē Jaunā, gaiļa gada sākumu pēc Mēness kalendāra.

Jaungada svinības austrumu valstīs parasti ir ārkārtīgi krāsains un trokšņains laiks. Jaunā gada gaidīšana, dēvēta arī par “Pavasara festivālu,” parasti ir viens no gada centrālajiem notikumiem, kad tiek aizvadīti dažādi festivāli, gājieni un prātam neaptveramas uguņošanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pilsētu centri tiek ietērpti sarkanos toņos, kas simbolizē pārticību un veiksmi. Netrūkst tradicionālo pūķu gājienu, kostīmos tērptu dejotāju priekšnesumu, gaismu un laternu šovu. Austrumu kopienas Gaiļa gada atnākšanu atzīmē arī citās lielākajās pasaules pilsētās, – īpaši vērienīgas svinības piedzīvotas Ņujorkā un Sidnejā.

Foto

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl