Austrijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi pret bēgļiem noskaņotā Tautas partija, liecina sākotnējie rezultāti

Komentāri
Austrijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi pret bēgļiem noskaņotā Tautas partija, liecina sākotnējie rezultāti
Foto: EPA

Vēl tiek skaitītas balsis Austrijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās, tomēr uzvaras laurus jau galvā liek 31 gadu vecais Sebastians Kurcs un viņa pārstāvētā konservatīvā Tautas partija. Līdz šim ārlietu ministra amatā esošais politiķis sola kardināli mainīt valsts imigrācijas politiku.

Kurcs varētu kļūt par jaunāko valdības vadītāju pasaulē. Pēc sākotnējiem rezultātiem Tautas partiju atbalsta 31% vēlētāju, otrajā vietā esošie Sociāldemokrāti pretī varētu likt teju 27% balsu. Uzreiz aiz viņiem Brīvības partija, kas, visticamāk, ar Kurca Tautas partiju apvienosies koalīcijā. Intervijās pēc pirmajiem rezultātiem Kurcs uzsvēra, ka darīs visu, kas viņa spēkos, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas.

“Esmu saviļņots! Mēs mēnešiem centāmies izveidot kustību, un, lai gan daudzi teica, ka tas neizdosies – šodien savu uzticību mums sniedza neskaitāmi daudz Austrijas sieviešu un vīriešu. Esmu pateicīgs par iespēju veikt pārmaiņas, kuras daudzi tā gaidīja,” sacīja Kurcs.

Priekšvēlēšanu kampaņā dominēja tieši bēgļu tematika. Austrija kalpoja kā migrantu tranzītvalsts, ceļā uz Vāciju. Angelas Merkeles atvērto durvju politika kopš 2015. gada tur piesaistīja vairāk nekā miljonu Tuvo Austrumu un Āfrikas migrantu.

Lasi vēl