Austrijas Alpos izveidojusies dziļākā sniega sega teju simts gadu laikā

9 komentāri
Austrijas Alpos izveidojusies dziļākā sniega sega teju simts gadu laikā
EPA/SCANPIX

Alpu reģioni šogad piedzīvo neierasti spēcīgu snigšanu. Tiek runāts, ka sniega sega varētu būt biezākā simts gadu laikā. Šajās dienās atkal atsācis snigt. Austrijas, Šveices un Vācijas Alpos sinoptiķi izsludinājuši augstākās pakāpes brīdinājumu, un arī lavīnu risks ir ļoti augsts.

Sagaidāms, ka Alpos līdz otrdienai vietām uzsnigs papildu pusotrs metrs sniega. Vietām – īpaši Austrijas Alpos – izveidojusies dziļākā sniega sega teju simts gadu laikā. Dažviet kalnos ir vairāk nekā trīs metri sniega.

Attiecīgi arī lavīnu risks ir kritiski augsts, apdraudot gan cilvēkus, gan īpašumus. Pēdējās dienās Eiropā desmitiem cilvēku miruši lavīnās vai ar laikapstākļiem saistītos incidentos. Piemēram, nedēļas nogalē Austrijā lavīnā bojā gāja trīs Vācijas tūristi, kuri bija ieradušies slēpot.

Tāpat lavīnā cietusi viesnīca Vācijas dienvidos, taču tās aptuveni 100 viesi jau laikus bija evakuēti.

Atbildīgajiem dienestiem ceļu un māju jumtu atbrīvošana no sniega prasa ne mazums pūļu. Vācijā jau izplatīts brīdinājums, ka jumti var sagrūt zem sniega svara.

Neierasti stiprā un ilgstošā snigšana Alpu ziemeļdaļā saistīta ar noturīgu anticiklonu Eiropas rietumos. Gar tā austrumu malu no Arktikas ieplūst auksts gaiss, un virzās zema spiediena ieplakas, kas viena pēc otras atnes daudz nokrišņu Alpu reģionā.

9 komentāri