Austrijā ziņots par 16 seksuāliem uzbrukumiem Jaungada naktī

0 Komentāru
Austrijā ziņots par 16 seksuāliem uzbrukumiem Jaungada naktī
FOTO: LETA

Austrijā ir ziņots par 16 seksuāliem uzbrukumiem, kas notikuši Jaungada nakts svinību laikā, tostarp 11 incidentiem Tiroles federālās zemes galvaspilsētā Insbrukā.

11 sievietes no Tiroles un Forarlbergas federālajām zemēm, Itālijas, Vācijas un Šveices paziņoja policijai, ka viņām uzmācās un viņas apgrābstīja vīriešu grupas Insbrukas Tirgus laukumā (Marktplatz), kur notika publiskas Jaungada svinības, un šā laukuma apkārtnē.

Policijas pārstāvis sacīja, ka sūdzības tiek izmeklētas un policijai vēl jāizskata video un ar mobilajiem tālruņiem uzfilmētie materiāli par šīs nakts notikumiem.

Visas 11 sievietes sacīja, ka viņām uzbrukuši tumšmataini vīrieši vecumā līdz 30 gadiem un lielākā daļa šo vīriešu bijuši ar bārdu. Divas cietušās sievietes ir nofotografējušas ar mobilajiem tālruņiem divus no šiem vīriešiem, bet šo foto kvalitāte nav sevišķi laba, jo ārā bija tumšs.

Četras sievietes paziņoja, ka piedzīvojušas seksuālus uzbrukumus Jaungada naktī Zalcburgā. 31 gadu veca vāciete policijai pastāstīja, ka viņai Zalcburgā uzmācies 18 gadus vecs patvēruma meklētājs, kurš bija ļoti piedzēries, vairākkārt mēģinājis viņu skūpstīt un pēc tam sagrābis viņu starp kājām.

Sievietes draugi aizstūma uzbrucēju prom, un viņu vēlāk aizturēja un nopratināja policija. Vīrieti, kurš šķita apjucis un dezorientēts, izmeklēja ārsti, un viņš tagad atrodas policijas apcietinājumā.

Grācā 26 gadus veca sieviete paziņoja policijai, ka 1. janvāra agrā rītā viņai pilsētas centrā seksuāli uzbruka divi vīrieši, sagrābjot aiz dibena un kājstarpes, bet viņai izdevās aizbēgt un izsaukt policiju. Abi vīrieši izskatījās pēc ārzemniekiem vecumā no 25 līdz 35 gadiem.

2015. gada 31. decembra vakarā Vācijas pilsētā Ķelnē simtiem sieviešu piedzīvoja seksuālus uzbrukumus, ko veica vīrieši, kas lielākoties izskatījās pēc arābiem un Ziemeļāfrikas iedzīvotājiem. Šie incidenti šokēja Vāciju un pastiprināja kritiku pret kancleres Angelas Merkeles liberālo bēgļu politiku.

0 Komentāru