Austrija, visticamāk, kļūs par valsti, kuru vadīs Eiropā gados jaunākais premjerministrs

Komentāri

Svētdien, 15. oktobrī, Austrijā notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi 31 gadu vecā Sebastiana Kurca konservatīvā Tautas partija, apsteidzot līdzšinējos līderus – sociāldemokrātus, kas šoreiz palikuši trešie. Līdz ar to Austrija, visticamāk, kļūs par valsti, kuru vadīs Eiropā gados jaunākais premjerministrs.

Austrijas parlamenta vēlēšanu rezultāti lielus pārsteigumus nesolīja. Jau kopš Otrā Pasaules kara galvenā cīņa par tikšanu pie varas notiek starp sociāldemokrātiem un konservatīvo Tautas partiju, kas gadiem ilgi kopā veidojušas arī koalīciju. Šoreiz vēlēšanās vairāk paveicies “tautpartijiešiem”, kas nozīmē, ka valdības veidošana, visticamāk, tiks uzticēta 31 gadu vecajam pašreizējam Austrijas Ārlietu ministram Sebastianam Kurcam, kurš tādējādi kļūtu par Eiropas valstīs jaunāko premjeru.

Tautas partija arī līdz šim bija valdībā, kopā ar 2013. gada vēlēšanu uzvarētājiem – sociāldemokrātiem, kas šoreiz palikuši trešajā vietā un jau paziņojuši, ka paliks opozīcijā. Tas nozīmē, ka “tautpartijiešiem” koalīcijā jāņem pretrunīgi vērtētā, otrās vietas ieguvēja – galēji labējā eiroskeptiskā Brīvības partija.

Pagaidām gan vēl nav skaidrs, vai valdību, kurā pārstāvēta eiroskeptiskā Brīvības partija, būtu gatavs apstiprināt prezidents. Tikmēr lielākie zaudētāji vēlēšanās ir “zaļie”, kas ar 3,3% balsu šoreiz parlamentā nav iekļuvuši.

Abas vēlēšanās uzvarējušās partijas priekšvēlēšanu kampaņā uzstājās ar stingru pretimigrācijas retoriku, tostarp solot samazināt pabalstus iebraucējiem.

 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl