Austrālijas piekto lielāko pilsētu Adelaidu apdraud postoši mežu ugunsgrēki

0 Komentāru
Austrālijas piekto lielāko pilsētu Adelaidu apdraud postoši mežu ugunsgrēki
(Foto: LETA)

Adelaidā, Austrālijas dienvidos, valsts piektās lielākās pilsētas pievārtē plosās plaši krūmu ugunsgrēki. Tie jau ir pietuvojušies piepilsētai Adelaide Hills un iznīcinājušas vairākas ēkas.

Valsts iestādes izsaka bažas, ka gadījumā, ja nemainīsies meteoroloģiskie apstākļi, Austrālija šogad varētu sastapties ar plašākajiem mežu ugunsgrēkiem pēdējo 30 gadu laikā.

Ugunsgrēki plosās uz austrumiem uz ziemeļiem no Adelaidas. Šajā apvidū atrodas vairākas fermas un vīnaudzētavas. Vērtējot ugunsgrēku vērienīgumu, vietējais ugunsdzēsējs izteicies, ka uz pasaules nav tādu ugunsdzēsēju, kas varētu nodzēst šo dabas stihiju.

Varas iestādes izplatījuši brīdinājumu par evakuāciju 19 pilsētas rajoniem, kuros dzīvo ap 40 000 cilvēku. Pašlaik ir nodegušas piecas mājas, taču apdraudētas ir vairāki desmiti dzīvojamo ēku. Cenšoties likvidēt uguns perēkļus, astoņi ugunsdzēsēji ir guvuši dažādus savainojumus.

Varas iestādes ir norūpējušās par cilvēku drošību, jo daudzi no Adelaidas iedzīvotājiem nevēlas evakuēties. Pilsētas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Grems Cukers situāciju vērtē ļoti nopietni un cer, ka tā neizvērtīsies līdzīgi kā pelnu trešdiena – traģiska diena Austrālijas vēsturē, kad 1983. gadā ugunsgrēka dēļ vienā dienā sadega 70 cilvēki.

0 Komentāru