Austrālijas lielpilsētā nosaka nakts komandantstundu Covid-19 izplatības ierobežošanai

1 komentārs
Austrālijas lielpilsētā nosaka nakts komandantstundu Covid-19 izplatības ierobežošanai
AFP / SCANPIX

Austrālijas otrajā lielākajā pilsētā Melburnā no svētdienas uz turpmākajām sešām nedēļām noteikta nakts komandantstunda un ieviesti vairāki stingri ierobežojumi, lai iegrožotu tālāku jaunā koronavīrusa izplatību.

Neraugoties uz jūlija sākumā ieviesto karantīnu, Melburnā joprojām ik dienas tiek atklāti simtiem jaunu inficēšanās gadījumu, tādēļ Viktorijas štata premjers Daniels Endrjūss paziņojis, ka melburniešiem līdz 13.septembrīm būs jāuzturas mājās no astoņiem vakarā līdz pieciem rītā.

Pēc viņa teiktā, šāds lēmums pieņemts, jo “nekas cits nelīdzētu un nāktos pieredzēt, ka viss ievelkas uz daudziem mēnešiem”.

No katras mājsaimniecības pēc nepieciešamākajiem iepirkumiem drīkstēs doties tikai viens cilvēks dienā, neattālinoties no mājām tālāk par pieciem kilometriem. Tādā pašā rādiusā uz vienu stundu dienā atļauts atstāt mājas saistībā ar sportiskajām aktivitātēm.

Lielākā daļa skolu un augstskolu, kas tikai pirms dažām nedēļām atsāka strādāt parastajā režīmā, no trešdienas atkal pāries uz tālmācību, bet bērnudārzi un dienas centri no ceturtdienas būs slēgti.

Cita starpā Melburnā tuvāko sešu nedēļu laikā nebūs atļauts rīkot kāzas. Iepriekš kāzās nevarēja piedalīties vairāk par pieciem cilvēkiem.

Pārējā Viktorijas štata teritorijā no trešdienas cilvēkiem būs atļauts atstāt mājas, vienīgi lai dotos uz darbu, mācībām, saņemtu veselības aprūpi vai veiktu nepieciešamākos iepirkumus.

Svētdien visā štatā apstiprināts 671 jauns inficēšanās gadījums un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi septiņu cilvēku dzīvības.