Austrālijā testē viļņu radīšanas iekārtas prototipu

0 Komentāru
Austrālijā testē viļņu radīšanas iekārtas prototipu
EPA / SCANPIX

Austrālijas austrumu piekraste Kvīnslendā bieži vien dēvēta par sērfotāju paradīzi, tomēr arī ārpus okeāna radītas jaunas iespējas trenēties šķelt viļņus, vēst TV3 raidījums “”900 sekundes”.

99% cilvēku nekad nav sērfojuši un to noteikti gribētu pamēģināt – ar šādiem vārdiem viļņu radītāju piesaka štata vidienē, īpaši izveidotā baseinā, izmēģinātās iekārtax, kas dod iespēju radīt okeāna apstākļus arī stāvošā ūdenī, izstrādātāji. Šo tehnoloģiju var sastapt Jeponā – tā ir vieta, kur profesionāļiem noslīpēt savu tehniku, piemēram, ja okeāna viļņi neiepriecina ar savu spēku, vai arī amatieriem trenēties dēļa savaldīšanā.

Uzacinātie meistari uzsver, ka viņiem patiesi patīk šāda iespēja un viņi ir gatavi atgriezties.

Viļņu radītaja prototips šobrīd novietots baseina centrā. Pielietojot pulsējošas kustības, tas rada viļņus, kurus, braucot virzienā no centra uz āru, cenšas pieveikt sērfotāji. Iekārta rada piecus dažādus viļņu veidus.

Uzņēmums, kas radījis šo iekārtu uzsver, ka jau saņēmis 550 jautājumus par tās ieviešanu dažādās pasaules vietās. Tā vadītājs paredz, ka piecu līdz desmit gadu laikā, dažādās valstīs būs vismaz 50 šādi viļņu radītāji.

Uzaicinātie profesionāļi uzsver, ka tieši precīza viļņu veidu radīšana un atkārtošana ir šīs iekārtas atslēga un liels pluss. Sērfotāji var trenēties uz kāda noteikta viļņa veida un atkārtot treniņus visu dienu, kamēr okeānā varētu būt jāpagaida īstais brīdis.

0 Komentāru