Austrālijā sāk darboties lietotne, kas brīdinās par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku

3 komentāri
Austrālijā sāk darboties lietotne, kas brīdinās par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku
EPA / SCANPIX

Austrālijas valdības piedāvāto lietotni, kas palīdzēs brīdināt par nonākšanu kontaktā ar cilvēku, kam diagnosticēts jaunais koronavīruss, svētdien pirmajās stundās pēc tam, kad tā kļuva pieejama, lejupielādējuši vairāk nekā miljons cilvēku.

Lietotne “CovidSafe”, izmantojot “Bluetooth” tehnoloģiju, atcerēsies citus viedtālruņus, kuros uzstādīta šī lietotne un kas bijuši tuvumā, un veselības aprūpes darbinieki informēs telefona īpašnieku, ja kādam, kuram viņš atradies tuvumā, tiks atklāta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Agri pirmdienas rītā “COVIDSafe” bija lejupielādējuši vairāk nekā 1,13 miljoni austrāliešu, atklāja Austrālijas veselības ministrs Gregs Hants.

Vairāk nekā miljons reižu tā tika lejupielādēta pirmajās četrās stundās pēc tam, kad kļuva pieejama.

Lietotnes izmantošana ir brīvprātīga, bet valdība iepriekš norādīja, ka ir būtiski, lai to izmantotu vismaz 40% iedzīvotāju.

Neatkarīgi no plašā atbalsta lietotnei “COVIDSafe” daudzos sektoros, tostarp no mediķu, banku un uzņēmēju puses, pastāv arī bažas par privātumu un drošību.

Bijušais Austrālijas vicepremjers Bārnabijs Džoiss intervijā medijiem sacīja, ka nolēmis šo lietotni neizmantot.

Galēji labējā senatore Paulīne Hansone pauda bažas, ka 2015. gadā pieņemtie likumi par metadatu saglabāšanu var dot iespēju lietotnei nodot personisku informāciju citām valdības iestādēm.

“Es nevēlos, lai viņi mani izseko. Es neuzticos valdībai,” sacīja senatore.

Tikmēr Hants pavēstīja, ka Austrālijā iepriekšējā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta tikai desmit cilvēkiem, un četros no astoņiem Austrālijas štatiem un teritorijām nav reģistrēts neviens jauns inficēšanās gadījums.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!