Komentāri

Austrālijā laimīgi atradusies kāda aita, kas bija saimniekiem nomaldījusies sešus gadus. Atrastais dzīvnieks bija tā noaudzis, ka no viņas nocirpa 42 kilogramus vērtīgās merīno vilnas!

Dzīvnieks tika atrasts dažu kilometru attālumā no tuvējās aitu fermas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tas ir gana neticams stāsts! Tas, ka aitiņa visus šos gadus dzīvoja brīvē, un neviens necēla par šo dzīvnieku trauksmi,” stāsta Īans Elkins (Ian Elkins), aitas cirpējs.

Skaties foto!


Aitiņa tika cirpta ļoti rūpīgi. Dzīvnieks bija tik ļoti noaudzis, ka cirpšana nedevās viegli, un vilnu nācās cirpt kārtu pa kārtai, lai izvairītos no iegriezumiem. Turklāt šķiet, ka aitiņa tika no vilnas atbrīvota pirmo reizi dzīvē.

Iespaidīgie 42 kilogrami vilnas, kas tika nocirpti, iezīmē jaunu rekordu. Līdz šim raženākā vilna, kas arī tika audzēta sešus gadus līdz tika nocirpta, bija 27 kilogramus smaga.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl