Austrālijā – vardarbīgi protesti pret Covid-19 ierobežojumiem

3 komentāri
Austrālijā – vardarbīgi protesti pret Covid-19 ierobežojumiem
EPA/SCNAPIX

Austrālijā divās lielākajās pilsētās demonstrācijās devušies tūkstošiem cilvēku, kas iebilst pret stingrajiem Covid-19 apkarošanas pasākumiem, kā rezultātā izvērtušās sadursmes ar policiju un Sidnejā pēc vardarbīgām sadursmēm ar policiju vairāki cilvēki aizturēti, vēsta TV3 Ziņas.

“Mosties, Austrālija!”, “Nosusināsim purvu!” ar šādiem plakātiem ielās izgāja neapmierināto pūļi. Protestētāji iebilst stingrajiem Covid-19 ierobežojumiem. Demonstranti ignorēja noteikumus par masku valkāšanu, nelegāli pulcējās un devās iespaidīgā gājienā vien dienu pēc varasiestāžu paziņojuma, ka ierobežojumi varētu palikt spēkā līdz oktobrim.

Protestiem pret mēnesi ilgo karantīnas režīmu pāraugot vardarbībā, Sidnejā pūlis ar akmeņiem un puķu podiem apmētāja policistus un uzbruka arī žurnālistiem. Tikmēr Austrālijas štatu veselības ministri ir rūpju pilni – Covid-19 slimnieku skaits tikai aug.

“Sliktā ziņa ir tā, ka diemžēl saslimšanas gadījumu skaits turpina pieaugt Jaunadienvidvelsā un arī šeit, Sidnejā. Vakar vakarā līdz plkst. 20.00 mums bija 163 jauni saslimšanas gadījumi,” skaidroja Austrālijas Jaundienvidvelsas štata veselības ministrs Breds Hazards.

“Kopš vakardienas ir bijuši 12 jauni saslimšanas gadījumi, inficēšanās ir notikusi lokāli, šeit. Kopumā divpadsmit dienu laikā mums ir 159 saslimšanas  gadījumi,” norādīja Austrālijas Viktorijas štata veselības ministrs Martins Folejs.

Austrālijā samērā viegli tika cauri pandēmijas pirmajam posmam, taču pašlaik no 25 miljoniem iedzīvotāju aptuveni pusei vairākās pilsētās jāievēro stingrais karantīnas režīms. Pilnībā vakcinēti ir tikai 11% iedzīvotāju. Sabiedrībā aug dusmas par ierobežojumiem, piemēram, uz ielas pārvietojoties ir jānēsā sejas maska.

Turklāt neuzticību politiķiem pastiprina fakts, ka valdība nespēj nodrošināt pietiekamas vakcīnu piegādes. Organizatori sola turpināt protesta akcijas, izvēršot tās arī citās Austrālijas pilsētās.

3 komentāri