Austrālijā iespējams pirmais Ebolas vīrusa saslimšanas gadījums

0 Komentāru
Austrālijā iespējams pirmais Ebolas vīrusa saslimšanas gadījums
Foto: LETA ()

Austrālijā slimnīcā izolēta kāda 18 gadu veca pusaudze, kas pirms 11 dienām ieradusies no Gvinejas un, iespējams, ir inficējusies ar Ebolas vīrusu, svētdien paziņojušas varasiestādes.

No Ebolas vīrusa nomiruši jau gandrīz 5000 cilvēku, galvenokārt Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā, bet inficēto skaits pārsniedzis 10 000, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

Līdz šim Austrālijā nevienam cilvēkam saslimšana ar šo nāvējošo slimību nav konstatēta.
18 gadu vecā pusaudze ieradās Austrālijā kopā ar astoņiem ģimenes locekļiem un sākumā atradās karantīnā savās mājās Brisbenā. Tomēr naktī uz svētdienu meitenei sākās drudzis, un viņa tika ievietota slimnīcā. Jaunietei tiek veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, vai viņa nav inficējusies ar Ebolas vīrusu.

Amatpersonas norādīja, ka meitene, visticamāk, nav saslimusi, jo viņa nav medicīnas darbiniece un, cik zināms, Gvinejā nav kontaktējusies ne arvienu saslimušo. Pārbaužu rezultāti būs zināmi pirmdien.

Tikmēr amatpersonas pauda pārliecību, ka vietējai sabiedrībai nekāds risks nedraud, jo varasiestādes jau vairākas dienas iepriekš bijušas informētas par meitenes un viņas ģimenes ierašanos un viņi pēc atbraukšanas nav pametuši savas mājas, kur noteikta karantīna.
Ar Ebolas vīrusu var saslimt pēc nonākšanas kontaktā ar saslimuša cilvēka ķermeņa šķidrumiem. Vīrusa inkubācijas periods ir divas līdz 21 diena, kuru laikā simptomi – drudzis, vemšana un caureja – var neizpausties.

Šobrīd nav pieejama vakcīna vai zāles pret Ebolas vīrusu. Ir tikai eksperimentālā stadijā esošas zāles.

0 Komentāru