Komentāri
Austrālija gatavojas G20 samitam; sākta vērienīga drošības operācija
FOTO: SCANPIX

Austrālijas pilsētā Brisbenā sākta vērienīga drošības operācija, gatavojoties šajā nedēļas nogalē paredzētajam G20 valstu līderu samitam, ko sola pavadīt skaļas protesta akcijas. Uz samitu ieradīsies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kura virzienā jau raidīta kritika par pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas. 

Vairāk nekā 5 tūkstošus samita delegātu un teju divarpus tūkstošus žurnālistu apsargās vismaz seši tūkstoši policistu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošībai pievērsta liela uzmanība, tāpēc Kvīnslendas štata policijai dotas īpašas pilnvaras bez paskaidrojumiem pārmeklēt ikvienu, ko varas pārstāvji uzskata par aizdomīgu.

Samita laikā tiks risinātas lielākās problēmas, ar kurām pasaule šogad ir saskārusies. G20 veido 19 atsevišķas valstis un Eiropas Savienības 28 valstu bloks.

Samita viesu vidū būs arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kuram tā būs iespēja tikties gan ar Eiropas Savienības, gan ar daudzu citu valstu līderiem.

Jau vakar, Āzijas un Klusā okeāna reģiona ekonomiskās sadarbības samitā Pekinā, viss liecināja par to, ka attiecības starp Krieviju un Rietumvalstīm ir pamatīgi atdzisušas saistībā ar Krimas aneksiju un Kremļa atbalstu separātistiem Ukrainas austrumos.

Austrālijas premjers Tonijs Abots iepriekš solīja izmantot Brisbenas samitu, lai tieši konfrontētu Putinu saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas, kur upuru vidū bija arī 38 Austrālijas pilsoņi. Tomēr šāda iespēja viņam pavērās Pekinā, kur 15 minūšu sarunā Ebots aicināja Putinu apsvērt atvainošanos un kompensāciju traģiskā incidenta upuru tuviniekiem.

Kremlis apstiprināja, ka šāda tikšanās ir notikusi un abi politiķi vienojušies, ka ir jāpasteidzina izmeklēšana, lai noskaidrotu, kurš īsti ir vainojams lidmašīnas notriekšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl