Austrālija aicina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par Covid-19 pandēmijas izcelsmi

Pievienot komentāru
Austrālija aicina veikt neatkarīgu izmeklēšanu par Covid-19 pandēmijas izcelsmi
REUTERS / SCANPIX

Austrālijas ārlietu ministre Marisa Peina svētdien aicinājusi veikt neatkarīgu starptautisku izmeklēšanu par jaunā koronavīrusa pandēmijas izcelsmi.

Ministre raidorganizācijai ABC sacīja, ka caurspīdīgums ir būtisks, lai virzītos uz priekšu, jo īpaši no Ķīnas puses.

Jautāta, ko viņa vēlas uzzināt no Ķīnas, Peina sacīja, ka nepieciešama neatkarīga izmeklēšana par jaunā koronavīrusa izcelsmi, par varasiestāžu reakciju uz to un par atklātību, ar kādu Ķīna dalījās ar informāciju.

Ministre sacīja, ka jāizmeklē arī Ķīnas sadarbība ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO).

Peina piebilda, ka līdzīgas bažas ir arī Amerikas Savienotajām Valstīm.

ASV prezidents Donalds Tramps šomēnes paziņoja par ASV finansējuma apturēšanu Pasaules Veselības organizācijai, jo šī ANO aģentūra, pēc viņa teiktā, slēpusi jaunā koronavīrusa uzliesmojuma nopietnību Ķīnā pirms tā izplatīšanās pa visu pasauli un nav pietiekami efektīvi reaģējusi uz šo krīzi.

Peina paziņoja, ka pandēmijas dēļ zināmas izmaiņas piedzīvos Austrālijas attiecības ar Ķīnu.

Austrālijas veselības ministrs Gregs Hants atbalstīja ideju par neatkarīgu izmeklēšanu un apgalvoja, ka Austrālijai izdevies sekmīgi ierobežot vīrusa izplatību daļēji tādēļ, ka tā nav sekojusi PVO padomiem, bet pieņēmusi savus lēmumus.

Austrālijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta aptuveni 6600 cilvēkiem, no kuriem 70 miruši no šī vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Hants sacīja, ka PVO ir paveikusi labu darbu cīņā pret masalām, poliomielītu, malāriju un citām slimībām, bet jaunā koronavīrusa gadījumā nav palīdzējusi pasaulei.