Aukstums, bailes un bezpalīdzība – tā jūtas cilvēki Grieķijas nelegālajā bēgļu nometnē

1 komentārs
Aukstums, bailes un bezpalīdzība – tā jūtas cilvēki Grieķijas nelegālajā bēgļu nometnē
FOTO: Monta Jakovela, TV3 Ziņas

Turpinot stāstus no Lesbas salas, Grieķijā, TV3 Ziņas vēsta par dzīvi kādā nelegālā bēgļu nometnē, kur uzturas vairāki simti cilvēku.

Tā kā oficiālās nometnes ir pārpildītas, patvēruma meklētāji uzcēluši telšu pilsētiņu olīvkoku plantācijās. Par kārtību un drošību tajā neviens neatbild, bet ūdeni un pārtiku bēgļiem sagādā brīvprātīgie.

”No pirmā acu uzmetiena pārņem sajūta, ka atrodamies kādā festivālā – visapkārt krāsainas teltis, iztālēm dzirdama arī mūzika. Taču, pienākot tuvāk, atklājas patiesā aina – cilvēkiem ir auksti, no olīvkoku zariem tie cenšas kurināt ugunskurus, visapkārt žūst drēbes. Šī ir nelegālā bēgļu apmetne, to nekontrolē nedz varas iestādes, nedz ANO. Cilvēki izvēlējušies dzīvot teltīs, jo oficiālā nometne blakus ir pārpildīta,” no Grieķijas ziņo TV3 Ziņu žurnāliste Monta Jakovela.

Bēgļi tur uzturas vidēji divas trīs dienas, līdz saņem dokumentus un var doties tālāk.

Foto

”Cilvēki nāk klāt un vaicā pēc palīdzības visiem, kas izskatās pēc eiropiešiem, arī mums. Kāda ģimene netiek skaidrībā par nopirktajām biļetēm uz Atēnām. Izrādās, kuģis jau nokavēts un jāgaida nākamais. Sieviete vaicā, cik tas būs liels un vai ar to būs droši braukt. Šķiet, traumu atstājusi pieredze, šķērsojot jūru kontrabandistu laivā.”

Telšu pilsētiņa celta uz kāda lauksaimnieka privātās zemes – precīzāk, viņa olīvkoku plantācijās. Nekādu iebildumu saimniekam nav, vismaz, viņš to neizrāda. Te Brīvprātīgie bēgļiem dala dzeramo ūdeni, pārtiku un karstu tēju.

Bērniem sagādāti molberti, krāsas, otas. Ik pa laikam no pilsētas ierodas veikalnieki un dala bērniem rotaļlietas. Te ir arī klauni. Arī viņi ieradušies labas gribas vadīti, lai īsinātu laiku bērniem.

Skatītāji ir ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki un vecvecāki. Ieskatoties viņu sejās, šķiet, klauni redzēti pirmo reizi dzīvē.

Video