Augstākais draudu līmenis Lielbritānijā. Aizturēts vēl viens iespējamais terorists

4 komentāri
Augstākais draudu līmenis Lielbritānijā. Aizturēts vēl viens iespējamais terorists
AFP/AP/REUTERS/LETA

Lielbritānijā aizturēta vēl viena persona, kuru tur aizdomās par piektdien notikušā terorakta sarīkošanu Londonas metro.

Britu policija sestdienas vakarā Londonas rietumos arestējusi kādu 21 gadu vecu vīrieti. Bet iepriekš Duvras ostā tika aizturēts kāds 18 gadus vecs jaunietis.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada uzskata, ka divu personu arestēšana liecina, ka piektdienas uzbrukums, visticamāk, nav bijis tā sauktā “vientuļā vilka” sarīkots terorakts.

Viņa arī sacīja, ka pagaidām nav gūti nekādi pierādījumi, ka sprādzienu sarīkojis teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Kamēr izmeklēšana turpinās, Lielbritānijā tiek saglabāts augstākais draudu līmenis, kas nozīmē, ka jauns uzbrukums var būt nenovēršams. Lai atslogotu policistus, stratēģiski svarīgu objektu apsargāšanā iesaistīti karavīri.

Draudu līmenis saglabājas “kritisks”, bet tas nepārtraukti tiek izvērtēts. Nacionālās infrastruktūras objektus apsargā bruņotie spēki. Tas mums ļauj vairāk policistu iesaistīt bruņotās patruļās, lai aizsargātu sabiedrību.

No 30 cilvēkiem, kuri piektdien cieta metro sprāgstot paštaisītam spridzeklim, slimnīcā turpina ārstēties viens ievainotais.

4 komentāri