Komentāri

Plašas nekārtības uz Itālijas – Austrijas robežas. Protestējot pret Austrijas valdības lēmumu ieviest stingrāku robežkontroli, vairāki tūkstoši cilvēktiesību aktīvisti, paužot solidaritāti ar patvēruma meklētājiem, iesaistījušies sadursmēs ar policiju.

Protestētāji, turot rokās plakātus ar uzrakstiem “Atvērt robežas bēgļiem”, ”Nost ar diskrimināciju”, pieprasījuši atcelt valdības plānus, kas paredz, ka Austrija vēlākais no pirmā jūnija uz robežas ar Itāliju ieviesīs stingrāku robežkontroli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāji uzskata, ka šāds lēmums ne tikai vēl vairāk sarežģīs jau tā samilzušo migrācijas problēmu, bet ietekmēs arī tranzīta ceļu, kuru ik gadu šķērso divi miljoni kravas automašīnu. Sākotnēji miermīlīgais protests pāraudzis plašās sadursmēs.

Foto

Lai savaldītu agresīvi noskaņotos demonstrantus, policija pielietojusi asaru gāzi stekus un ūdens metējus. Ievainoti un arestēti vairāki simti cilvēku. Tikmēr patvēruma meklētāji, kas jau vairākus mēnešus mīt uz Grieķijas – Maķedonijas robežas, meklē jaunus veidus, kā nokļūt Maķedonijā. Aizvadītajās brīvdienās Maķedonijas robežsardze aizturējusi aptuveni 170cilvēku grupu, kuri pa mežu, šķērsojot upes, centušies iekļūt Maķedonijā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl