“Atrodamies ļoti smagā karantīnā…” Latviete stāsta, kā norit dzīve Covid-19 vīrusa vissmagāk skartajā valstī Eiropā

2 komentāri

Šobrīd Eiropā Covid-19 vīrusa vissmagāk skartā valsts ir Spānija – tur reģistrēts vairāk nekā 230 000 saslimušo, bet no Covid-19 mirušo skaits tuvojas 24 000.

Šajā valstī ilgstoši bija noteikta ļoti stingra karantīna, piemēram, bērniem sešas nedēļas vispār bija aizliegts iziet no mājas, un tikai pirms pāris dienām nolemts ierobežojumus nedaudz atvieglot.

“Atrodamies ļoti smagā karantīnā, rit jau septītā nedēļa. Kopš iepriekšējās sestdienas bērniem atļauts būt uz ielas, bet lielākajai daļai cilvēku, – kuriem nav jādodas uz darbu, veikalu, aptieku, īsā pastaigā ar suni, – joprojām jāpaliek mājās. Spānijā tā nav izvēle, tas ir likums, kas jāievēro,” tā par situāciju Spānijā stāsta Linda Svilāne, kura Valensijā ar savu ģimeni dzīvo un strādā jau vairāk nekā 10 gadu.

Vaicāta, kādas šobrīd ir iespējas Spānijā saņemt medicīnisko palīdzību, Svilāne norāda, ka tas atkarīgs no tā, cik smagi vīruss skāris attiecīgo reģionu.

Viņasprāt, jaunā Covid-19 radītā krīze ietekmēs teju visas jomas, norādot, ka Spānijā varētu izveidoties smagas ekonomiskās sekas.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!