Atrastas avarējušās AirAsia lidmašīnas astes atlūzas

0 Komentāru
Atrastas avarējušās AirAsia lidmašīnas astes atlūzas
Foto: AFP/LETA

Javas jūrā atrasta pazudušās lidmašīnas AirAsia QZ8501 astes atlūzas, paziņojusi par gaisa kuģa meklēšanu atbildīgā Indonēzijas institūcija.

Lidmašīnas astē meklējama arī nozīmīgā ”melnā kaste”, kas satur svarīgu informāciju – ierakstus no pēdējiem mirkļiem pirms lidmašīnas avārijas. ”Melnā kaste” ir vitāli svarīga avārijas iemeslu noskaidrošanā.

AirAsia atlūzas atradušas īpašas zemūdens iekārtas.

Kopumā meklēšanā tika iesaistīti vairāk nekā 30 kuģi un starptautiska palīdzība.

Līdz šim atrasti 40 bojā gājušo mirstīgās atliekas.

AirAsia lidmašīna Airbus A320-200 ar 162 cilvēkiem, tai skaitā 17 bērniem, bija ceļā no Indonēzijas uz Singapūru, un decembra nogalē pazuda no radaru ekrāniem.

Jau ziņojām, ka AirAsia līdz šim nekad nav zaudējusi lidmašīnas. Taču reģiona aviācijas nozare pērn pieredzējusi traģiskus notikumus – martā lidojumā no Kualalumpuras uz Pekinu pazuda Malaizijas nacionālās lidsabiedrības Malaysia Airlines lidmašīna ar 239 pasažieriem un apkalpes locekļiem, bet cita šīs pašas aviokompānijas lidmašīna tika notriekta jūlija vidū prokremlisko kaujinieku kontrolētajos Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā.

0 Komentāru