Atrastas avarējušās AirAsia lidmašīnas astes atlūzas

Komentāri

Javas jūrā atrasta pazudušās lidmašīnas AirAsia QZ8501 astes atlūzas, paziņojusi par gaisa kuģa meklēšanu atbildīgā Indonēzijas institūcija.

Lidmašīnas astē meklējama arī nozīmīgā ”melnā kaste”, kas satur svarīgu informāciju – ierakstus no pēdējiem mirkļiem pirms lidmašīnas avārijas. ”Melnā kaste” ir vitāli svarīga avārijas iemeslu noskaidrošanā.

AirAsia atlūzas atradušas īpašas zemūdens iekārtas.

Kopumā meklēšanā tika iesaistīti vairāk nekā 30 kuģi un starptautiska palīdzība.

Līdz šim atrasti 40 bojā gājušo mirstīgās atliekas.

AirAsia lidmašīna Airbus A320-200 ar 162 cilvēkiem, tai skaitā 17 bērniem, bija ceļā no Indonēzijas uz Singapūru, un decembra nogalē pazuda no radaru ekrāniem.

Jau ziņojām, ka AirAsia līdz šim nekad nav zaudējusi lidmašīnas. Taču reģiona aviācijas nozare pērn pieredzējusi traģiskus notikumus – martā lidojumā no Kualalumpuras uz Pekinu pazuda Malaizijas nacionālās lidsabiedrības Malaysia Airlines lidmašīna ar 239 pasažieriem un apkalpes locekļiem, bet cita šīs pašas aviokompānijas lidmašīna tika notriekta jūlija vidū prokremlisko kaujinieku kontrolētajos Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl