Atrasta Spānijas iznīcinātāja virs Igaunijas nejauši izšautā raķete, pieļauj Igaunijas Gaisa spēki

2 komentāri
Atrasta Spānijas iznīcinātāja virs Igaunijas nejauši izšautā raķete, pieļauj Igaunijas Gaisa spēki
Foto: Reuters/Scanpix

Domājams, ka trešdien atrasta Spānijas iznīcinātāja virs Igaunijas nejauši izšautā raķete, paziņojis Igaunijas Gaisa spēku komandieris pulkvedis Rīvo Valge.

Viņš sacīja, ka raķete nokritusi purvainā vietā Endlas dabas rezervātā, kur cilvēki nedzīvo.

“Apmēram pusdienlaikā mēs noskaidrojām iespējamo raķetes nokrišanas vietu, un netieši pierādījumi liecina, ka raķete atrodas tieši tur. Šajā rajonā strādā Aizsardzības spēku eksperti. Ir 95% iespēja, ka pazudusī raķete atrasta, lai gan mums vēl nav svarīgas tās daļas,” Valge sacīja preses konferencē Tallinā.

Viņš piebilda, ka zināms iespējamais raķetes lidojuma koridors un zona, kur, visticamāk, tā pēc nokrišanas uzsprāgusi.

No Igaunijas Aizsardzības ministrijas saņemtā informācija liecinot, ka raķetes pēdējā identificētā atrašanās vieta ir 40 kilometrus uz ziemeļiem no Tartu, skaidroja ministrijas preses pārstāve Sandra Brāle.

Tāpat Igaunija nekādu atbalstu raķetes meklēšanai Latvijai nav lūgusi.

Jau vēstīts, ka Spānijas iznīcinātājs “Eurofighter” mācību lidojuma laikā otrdien nejauši virs Igaunijas teritorijas izšāvis “gaiss-gaiss” tipa AMRAAM raķeti. Incidents noticis plkst. 15.44 virs Igaunijas dienvidrietumiem pie Otepē pilsētas gaisa telpā, kas paredzēta mācībām, paziņojis Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienests.

2 komentāri