Komentāri
Atpazīta mīklaini pazudusī zviedru žurnāliste, kuras līķi bez galvas atrada Dānijas pludmalē
Foto: LETA / AFP / AP / EPA

Pirmdien, 21. augustā, jūrā pie Dānijas krastiem atrastais ķermenis bez galvas ir atpazīts. Atrastā ķermeņa un pazudušās zviedru žurnālistes Kimas Volas DNS sakrīt, apstiprināja Kopenhāgenas policija.

Kima Vola pēdējo reizi dzīva bija redzēta 10. augustā, kad viņa devās ceļā ar zemūdeni kopā ar izgudrotāju Pīteru Medsenu. Zemūdene nogrima, vairākas stundas pirms tika uzsākta žurnālistes meklēšana. Medsens tiek turēts aizdomās slepkavībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš sākumā apgalvoja, ka Kima Vola ir izkāpusi krastā netālu no Kopenhāgenas, bet pēc tam stāstīja, ka viņa ir cietusi negadījumā un ir nogrimusi jūrā. Dānijas policija uzskata, ka 40 tonnas smago zemūdeni tīši nogremdēja jūrā. Medsens noliedz savu vainu.

Policisti atrod Volas ķermeni Dānijas pludmalē

Galvenais izmeklētājs Jens Mollers informēja, ka  Kimas Volas DNS tika paņemts no viņas ķemmes un zobubirstes, kas atradās žurnālistes mājās Zviedrijā, un tas sakrita ar atrasto ķermeni pludmalē uz dienvidiem no Kopenhāgenas. Policists akcentēja, ka pie ķermeņa bija piestiprināts metāla gabals, lai pārliecinātos, ka tas nogrims.

Zemūdenē atrastās asinis tika identificētas kā Kimas Volas. Policisti nekomentēja, kā mirusi žurnāliste, bet šobrīd notiek cītīga izmeklēšana.

Kima Vola

Kima Vola

Foto: LETA / REUTERS

Žurnāliste devās ceļā ar šo zemūdeni, lai aprakstītu izgudrotāju Pīteru Medsenu un viņa zemūdeni “Nautilus”. Vola bija labi zināma žurnāliste, kas savus darbus publicēja tādos laikrakstos kā “Guardian”, “New York Times” un “South China Morning Post”.

Par Volas pazušanu 11. augustā paziņoja viņas draugs, kad viņa neatgriezās no ceļojuma ar zemūdeni. Glābšanas dienesti pārmeklēja jūru un atrada zemūdeni pie bākas, kas atrodas netālu no Ēresundas tilta starp Dāniju un Zviedriju.

No grimstošās zemūdenes tika izglābts Pīters Medsens.

Pīters Medsens

Foto: LETA / Reuters

Nākamās desmit dienas pazudušās žurnālistes meklēšana turpinājās. Pirmdien kāds riteņbraucējs pludmalē atrada ķermeni bez galvas. Pēc tam policija paziņoja, ka galva, rokas un kājas bija tīši nogrieztas. Šodien policija paziņoja, ka ķermenis ir Kimas Volas.

Medsena advokāte Betina Halda Engmarka akcentē, ka viņas klients nav atzinies nekādā noziegumā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl