Atlaistais FIB direktors sniedz ilgi gaidīto liecību par Trampa kampaņas saistību ar Krieviju

0 Komentāru
Atlaistais FIB direktors sniedz ilgi gaidīto liecību par Trampa kampaņas saistību ar Krieviju
Foto: F64

Vašingtonā šodien cilvēki stājās garās rindās pie Senāta ēkas un ieņēma labākās vietas bāros, lai tiešraidē sekotu līdzi bijušā FIB direktora Džeimsa Komija liecībai. Viņa teiktais var nopietni kaitēt prezidenta Donalda Trampa tēlam, apstiprinot prezidentam tuvu stāvošo cilvēku saikni ar Maskavas interesēm.

Ažiotāža ap atbrīvotā FIB vadītāja Džeimsa Komija liecību ASV ir gandrīz negaidīti liela. To pastiprināja Komija vēl trešdien publiskotā ievadruna, kas gluži kā “tīzeris” pirms kino filmām ļāva pārliecināties par gaidāmās liecības saturu. Galvenokārt visus interesēja, vai prezidents tiešām centies iejaukties FIB izmeklēšanā un to apklusināt.

Jau no rīta cilvēki sāka drūzmēties ap Senāta ēku cerībā būt klāt vēsturiskajā brīdī. Citi posās liecību skatīties bāros, kuros pat ēdienkarte bija pielāgota politiskajai dienaskārtībai. “Šis ir mūsu FIB burgers. Vispirms izdomājām nosaukumu, tikai tad – kas tai būs iekšā,” stāsta Vašingtonas bāra īpašnieks Robs Heims. Taču īpašie burgeri un kokteiļi bija vien vēlme nopelnīt uz pēdējā laika lielākā politiskā skandāla ASV.

Komijs jau iepriekš apstiprinājis prezidentam tuvu stāvošu administrācijas cilvēku saikni ar Krieviju. To viņš vēlreiz apliecināja arī šodien.

Komijs vaļsirdīgi dalījās, ka dažu mēnešu laikā, kopš amatā stājies Tramps, viņš ar prezidentu runājis deviņas reizes. Salīdzinājumam – ar Obamu divu gadu laikā tikai divas. Pirmā tikšanās ar Trampu bijusi vēl pirms inaugurācijas, janvāra sākumā, kad FIB direktors informējis nākamo prezidentu par Krievijas rīcībā esošiem materiāliem. Tostarp – kā Tramps Maskavā ticies ar prostitūtām. Viņš to noliedzis, bet tam sekojušas vēl vairākas tikšanās ar divdomīgiem jautājumiem, vai Komijs vēlas amatu saglabāt, un piebildēm, ka visa šī izmeklēšana savelkot “mākoņus” virs Trampa galvas.

Vēl martā un aprīlī prezidents zvanījis FIB vadītājam, spiežot viņu publiski uzspodrināt Trampa tēlu. Līdz, neko daudz nepaskaidrojot, Tramps Komiju atlaida.

“Prezidenta administrācija mēģināja diskreditēt mani un, galvenais, biroju, sakot, ka tajā valda sajukums un tam ir vāja vadība. Tie bija klaji meli. Man ļoti žēl, ka FIB darbiniekiem un Amerikas tautai to nācās uzklausīt,” sacīja Komijs.

Aptaujas nu liecina, ka bijušais FIB direktors ir populārāks par pašu prezidentu. Lai arī Komijs pat publiski teicis, ka Tramps nav izmeklēšanas mērķis – tikai viņam tuvi cilvēki, tas nebūt nepalīdz jaunievēlētā prezidenta tēlam.

0 Komentāru