Atklāts Lietuvas augstākais skatu tornis

1 komentārs
Atklāts Lietuvas augstākais skatu tornis
BIRŠTONAS LITUANIA/FACEBOOK

Lietuvā piektdien apmeklētājiem atvērts Birštonas skatu tornis, kas tagad ir augstākais skatu tornis valstī.

Tornis, kas uzbūvēts Nemunas loku reģionālajā parkā, ir 51 metru augsts un ļauj no putna lidojuma vērot iespaidīgo Nemunas loku ainavu, ko līdz šim bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās.

Lai sasniegtu augšējo skatu platformu, kas atrodas 45 metru augstumā, ciemiņiem būs jāuzkāpj pa 300 pakāpieniem, bet pa ceļam viņi varēs atvilkt elpu sešās atpūtas platformās, ja būs grūti pārvarēt šādu augstumu bez atpūtas. Ņemot vērā pašas vietas augstumu, skatu platforma atrodas 137 metrus virs jūras līmeņa.

Skatu torņa tērauda konstrukcijas apšūtas ar lapegles paneļiem un trīsstūrveida lodziņiem. Torņa taisnstūra forma ar ažūru jumtiņu turpina lietuviešu arhitektūras tradīciju, atgādinot veco koka pils torņu formu un baznīcas zvanu torņu arhitektūru. Torņa simboliku atdzīvina konstrukcijā atstātās atveres – mazi lodziņi, pa kuriem ieplūst gaisma un paveras iespēja vērot ainavu.

Ņemot vērā, ka tornis uzcelts aizsargājamajā teritorijā, iespējas izveidot ap to plašu infrastruktūru ir ierobežotas, tādēļ šobrīd turp vislabāk doties kājām no Birštonas kūrortpilsētas, automobili atstājot pie veikala “Norfa”. No turienes torni var sasniegt aptuveni divdesmit minūtēs. Ja apmeklētāju skaits ir mazāks, automašīnu var atstāt autostāvvietā blakus restorānam “Seklytele” vai “Royal SPA Residence”, no kurienes ceļu līdz tornim var mērot vien 10 minūtēs.

Birštonas skatu tornis būs atvērts katru dienu no plkst.7 līdz 22, bet, paredzot lielo apmeklētāju interesi un rūpējoties par drošību, apmeklētāju plūsma, īpaši pirmajās dienās, tiks regulēta, lai tornī vienlaicīgi neatrastos vairāk par 40 cilvēkiem.

Tornis būs atvērts visa gada garumā, tāpēc cilvēki tiek aicināti nesteigties apmeklēt to tūlīt pēc atvēršanas, kad iespējamas rindas vai satiksmes sastrēgumi.

Līdz šim viens no augstākajiem skatu torņiem Lietuvā bija Mindūnu skatu tornis Labanoras reģionālajā parkā, kas ļauj no 36 metru augstuma vērot iespaidīgu skatu uz tuvējiem ezeriem ar to daudzajiem līčiem, salām un pussalām un Labanoras gāršu – vienu no lielākajiem Lietuvas mežu masīviem.