Komentāri
Atklāts jauns kontinents Zēlandija, kas uziets okeāna dzelmē

Ģeogrāfi atklājuši piecus miljonus kvadrātkilometru lielu kontinentu, kas gan teju viss ir zem okeāna ūdens. Par Zēlandiju nosauktais kontinents, kas atrodas starp Austrāliju un Jaunzēlandi, esot ar plašām kalnu grēdām, un sastāv no trim daļām. Šis atklājums ļauj ieskatīties zemes senākajā vēsturē.

Pētnieki paziņojuši, ka Zēlandija ir atsevišķa ģeoloģiska vienība, kura atbilst visiem kontinenta kritērijiem. Tai ir pacēlums virs apkārtējās teritorijas, atšķirīga ģeoloģija, noteikta teritorija un garoza, kas ir daudz biezāka nekā okeāna dibenā atrodamā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Amerikas ģeoloģiskās sabiedrības žurnālā “GSA Today” teikts, ka zemūdens kontinenta teritorija ir pieci miljoni kvadrātkilometru, 94% atrodas zem ūdens.

Foto

Tas ir diezgan tracinoši, ka šī teritorija atrodas zem ūdens. Ja mēs varētu kā vannā izraut korķi, tad aina atklātos visā krāšņumā – ikvienam būtu redzamas kalnu grēdas un jauns kontinents.

Pētījuma autori skaidro, ka kontinentam ir tikai trīs lieli sauszemes masīvi – Jaunzēlandes Ziemeļsala un Dienvidsala dienvidos un Jaunkaledonija ziemeļos. Tas tur ir atradies miljoniem gadu, bet atklāts tikai tagad, tāpēc, ka to slēpa okeāns.

Zinātnieki spriež, ka Zēlandija kādreiz ietilpa superkontinentā Gondvānā, bet atdalījās no tā pirms 100 miljoniem gadu. Zinātnieki 20 gadus vākuši informāciju, un tagad beidzot tā ir apstiprinājusies.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl