Komentāri
Atklāts jauns kontinents Zēlandija, kas uziets okeāna dzelmē

Ģeogrāfi atklājuši piecus miljonus kvadrātkilometru lielu kontinentu, kas gan teju viss ir zem okeāna ūdens. Par Zēlandiju nosauktais kontinents, kas atrodas starp Austrāliju un Jaunzēlandi, esot ar plašām kalnu grēdām, un sastāv no trim daļām. Šis atklājums ļauj ieskatīties zemes senākajā vēsturē.

Pētnieki paziņojuši, ka Zēlandija ir atsevišķa ģeoloģiska vienība, kura atbilst visiem kontinenta kritērijiem. Tai ir pacēlums virs apkārtējās teritorijas, atšķirīga ģeoloģija, noteikta teritorija un garoza, kas ir daudz biezāka nekā okeāna dibenā atrodamā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Amerikas ģeoloģiskās sabiedrības žurnālā “GSA Today” teikts, ka zemūdens kontinenta teritorija ir pieci miljoni kvadrātkilometru, 94% atrodas zem ūdens.

Foto

Tas ir diezgan tracinoši, ka šī teritorija atrodas zem ūdens. Ja mēs varētu kā vannā izraut korķi, tad aina atklātos visā krāšņumā – ikvienam būtu redzamas kalnu grēdas un jauns kontinents.

Pētījuma autori skaidro, ka kontinentam ir tikai trīs lieli sauszemes masīvi – Jaunzēlandes Ziemeļsala un Dienvidsala dienvidos un Jaunkaledonija ziemeļos. Tas tur ir atradies miljoniem gadu, bet atklāts tikai tagad, tāpēc, ka to slēpa okeāns.

Zinātnieki spriež, ka Zēlandija kādreiz ietilpa superkontinentā Gondvānā, bet atdalījās no tā pirms 100 miljoniem gadu. Zinātnieki 20 gadus vākuši informāciju, un tagad beidzot tā ir apstiprinājusies.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl