Atklāts iespējamais virtuālās valūtas Bitcoin radītājs

Komentāri
Atklāts iespējamais virtuālās valūtas Bitcoin radītājs
Foto: LETA/AFP

Beidzot kļuvis zināms, kas ir virtuālās valūtas Bitcoin radītājs – tas ir austrāliešu uzņēmējs Kregs Stīvens Raits. To pats uzņēmējs atklājis vairākiem medijiem, un šo informāciju apstiprinājuši arī vairāki Bitcoin grupas pārstāvji.

Par to, ka tieši Kregs Stīvens Raits ir virtuālās valūtas Bitcoin radītājs, viņš paziņojis trīs pasaulē zināmiem medijiem – BBC, The Economist un GQ. Plašākā intervijā britu raidorganizācijai BBC viņš atklājis, ka tieši zem plašākai sabiedrībai zināma segvārda Satosi Nakamoto veicis savu pirmo virtuālās valūtas Bitcoin pārskaitījumu. Tajā bijis arī iekodēts ziņojums, kuru tikai viņš varot atkodēt un kas pierāda viņu kā šīs valūtas izveidotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr, atbildot uz jautājumu, kāpēc viņš tikai tagad izšķīries par šādu soli, Raits norādījis, ka informācijas slēpšana ir kaitējusi viņa ģimenes locekļiem un draugiem, kas tad arī piespieduši viņu nākt klajā ar publisku paziņojumu.

“Es to neizvēlējos, bet manā vietā šo lēmumu palīdzēja pieņemt citi cilvēki, kuriem visas šīs jezgas dēļ tika apgrūtināti dzīves apstākļi un apdraudēti īpašumi. Lai atrisinātu šo radušos situāciju un mani beidzot liktu miera, nācās atklāties,” tā savu pēkšņo lēmumu skaidro uzņēmējs Kregs Stīvens Raits.

Foto: Bitcoin popularitāte pasaulē

Raits arī skaidroja, ka, viņaprāt, daudzi cilvēki ir tik skeptiski pret virtuālo valūtu Bitcoin tāpēc, ka maz no viņiem saprot, kā īsti šī sistēma darbojas. Arī valstu valdībām un bankām šī virtuāli radīta valūta nepatīkot, jo Bitcoin darījumus nav iespējams izsekot un aplikt ar nodokļiem. Tāpat šī virtuālā nauda ir iecienīta noziedzīgajās aprindās.

Pasaulē apritē atrodas aptuveni 16 miljoni šīs virtuālās valūtas. No tās viens miljons pieder pašam radītājam Raitam. Viņa bagātība pārkonvertējot uz ASV dolāriem tiek lēsta aptuveni pusmiljarda apmērā. Tomēr vairāki cilvēki joprojām apšauba, ka Raits ir Satosi Nakmoto, un aicina atklāt vairāk detaļu, kas pierādītu viņu kā Bitcoin radītāju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl