Atklātas šausminošas CIP metodes – nošaušanas imitācija un turēšana bez miega

1 komentārs
Atklātas šausminošas CIP metodes – nošaušanas imitācija un turēšana bez miega
Foto: Connor Tarter /Flickr

ASV parlamenta augšpalāta otrdien publiskoja ziņojumu, kurā tika atklātas ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) metodes nopratināšanā – ieslodzītos pakļāva slīkšanas imitācijai, viņus šaurībā turēja bez miega pat 180 stundas un imitēja viņu nošaušanu.

ANO un Cilvēktiesību organizācijas aicinājušas saukt pie atbildības tās ASV amatpersonas, kuras atbildīgas par CIP veiktajām nopratināšanām, kas bija krietni brutālākas un nežēlīgākas, nekā tika iepriekš atzīts.

Ziņojumā par CIP izmeklēšanas metodēm ir vairāk nekā seši tūkstoši lappušu, taču tas joprojām ir slepens.

Publiskots ir 480 lappušu kopsavilkums, taču arī tajā izskanējusi šausminoša informācija par spīdzināšanām CIP cietumos, kas bija izvietoti visā pasaulē.

Pašreizējais CIP direktors Džons Brenans gan uzstājis, ka, neņemot vērā pieļautās kļūdas un brutālo tehniku, tās esot palīdzējušas izjaukt uzbrukumu plānus, notvert teroristus un glābt dzīvības.

TOP komentāri

  • viedoklis
    0 0 0

    viedoklis

    Nu gan, vai vajag viņiem luksa numurus un spa? Par terorismu papaijāt?

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl