Atklājas jauni fakti par bombardēšanu Sīrijā – Francija pierunājusi ASV nepamest Sīriju

1 komentārs
Atklājas jauni fakti par bombardēšanu Sīrijā – Francija pierunājusi ASV nepamest Sīriju
REUTERS/LETA

Šonedēļ ar jaunu sparu atsāksies diskusijas par Rietumvalstu turpmāko rīcību Sīrijā pēc naktī uz sestdienu, 14. aprīli, veiktajiem gaisa uzlidojumiem. Atklājas arī jauni fakti par bombardēšanas sarīkošanu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons, kura vadītā valsts iesaistījās ķīmisko ieroču noliktavu un pētniecības centru spridzināšanā, intervijā atklājis, ka tieši viņš pierunājis Donaldu Trampu neatstāt ASV karaspēku Sīrijā un sodīt valsts vadību par ķīmisko uzbrukumu veikšanu pret saviem iedzīvotājiem.

Emanuels Makrons
Francijas prezidents

Pirms desmit dienām Tramps uzstāja, ka ASV ir jāpamet Sīrija. Mēs viņu pārliecinājām, ka ir nepieciešams palikt. Tas ir svarīgi diplomātiskā līmenī. Tas nav tikai uzlidojumu dēļ, kas nav pati svarīgākā lieta, kas pašlaik notiek Sīrijā. Svarīgākais ir tas, ka pierunājām Trampu palikt ilglaicīgi. Tāpat pierunājām ASV arī neveikt uzlidojumus citur – tikai ķīmisko ieroču glabātuvēs – kā jau zināms, situācija kļuva visai karsta pēc ierakstiem “Twitter”.

Francija arī aicinājusi ANO pieņemt visaptverošu rezolūciju Sīrijas konflikta apturēšanai, kas iekļauj uguns pārtraukšanu, izmeklēšanu par ķīmisko ieroču lietošanu, tāpat arī centienus rast konfliktam politisko risinājumu. Balsojums par to varētu notikt tuvākajā laikā. Par laiku pēc uzlidojumiem izteikušies arī citu valstu līderi. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons brīdināja par Krievijas atbildes reakciju. Viņš uzsvēra, ka jāuzmanās no dažādiem Krievijas veiktiem kiberuzbrukumiem datorsistēmām un kritiski svarīgai nacionālajai infrastruktūrai.

Tālāko rīcību komentējušas arī Amerikas Savienotās Valstis. ASV vēstniece ANO Nikija Heilija paziņojusi, ka pirmdien, 16. aprīlī, gaidāmas jaunas sankcijas Krievijai par tās atbalstu Sīrijas diktatūrai laikā, kad Rietumi apsūdz Sīriju ķīmisko ieroču izmantošanā.

Sankcijas, kuras pirmdien izziņos Baltais nams, iekļaus vēršanos pret Krievijas uzņēmumiem un personām, kas tiešā veidā sadarbojas ar Sīrijas režīmu – piegādā tam ieročus un citas preces, kā arī veicina ķīmisko ieroču programmu. Ilgu laiku lielākā kritika Donalda Trampa virzienā raidīta par pārāk maigo izturēšanos pret Krieviju, tomēr pēdējā mēneša laikā šī būs jau trešā vēršanās pret Krieviju diplomātiskā ceļā. Iepriekš ASV vērsa sankcijas pret Krievijas, tā dēvētajiem oligarhiem un Kremlim pietuvinātām personām, tāpat notika arī apjomīga, 60 Krievijas diplomātu izraidīšana no Savienotajām valstīm.

Jau vēstīts, ka Amerikas Savienotās Valstis, Lielbritānija un Francija veikušas gaisa triecienus Sīrijā, reaģējot uz ziņām, ka tur pagājušonedēļ lietoti ķīmiskie ieroči.

TOP komentāri

  • Ilva
    +6 +6 0

    Ilva

    Ja jau sabombardēja ķīmisko ieroču noliktavu, tad jau Sīrijā vairs nav dzīvs neviens cilvēks. Izsaku līdzjūtību tiem, kuri dzīvo Sīrijas tuvumā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl