Atkāpusies Somijas valdība

1 komentārs
Atkāpusies Somijas valdība
AFP/SCANPIX

Nespējot laikus pabeigt cerētās veselības un sociālās aprūpes reformas, par atkāpšanos paziņojusi Somijas valdība.

Koalīcijas partijas nespēja vienoties par reformām, ko premjerministrs Juha Sipile bija izvirzījis par vienu savām prioritātēm, pirms četriem gadiem kļūstot par valdības vadītāju.

Premjers, kurš politikā ienāca pēc veiksmīgas darbības biznesā, tā kļūstot par miljonāru, uzskatīja veselības aprūpes un sociālās apdrošināšanas sistēmas reformas par labāko veidu, kā samazināt pieaugošās izmaksas, ko rada sabiedrības novecošanās.

“Es jau vairākkārt esmu teicis, ka politikā es ienācu, lai meklētu risinājumus un dabūtu Somiju atpakaļ uz kājām. Mana valdība daudzējādā ziņā ir bijusi veiksmīga, galvenokārt – radot somiem jaunas darbavietas un tiekot ārā no pamatīgajiem parādiem. Veselības aprūpes un sociālās apdrošināšanas sistēmas reforma bija viens no svarīgākajiem darbiem mūsu sarakstā. Ir pagājis ilgs laiks, un mēs esam daudz paveikuši. Un šajā laikā esam izdarījuši arī kļūdas. Mums izdevās īstenot 80% no mūsu mērķiem bet no pieciem svarīgākajiem viens palika neizdarīts,” pauž Sipile.

Somijas prezidents Sauli Nīniste ir pieņēmis valdības demisiju, un aicinājis to turpināt darbu līdz jaunās valdības izveidošanai.

1 komentārs