Atkāpies par seksuālo uzmākšanos apsūdzētais Ņujorkas štata gubernators

2 komentāri
Atkāpies par seksuālo uzmākšanos apsūdzētais Ņujorkas štata gubernators
ZUMAPRESS/SCANPIX

Otrdien, 10.augustā, par atkāpšanos no amata paziņojis Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo, kuru 11 sievietes apsūdzējušas par seksuālo uzmākšanos, vēsta “BBC News”.

Ņujorkas gubernators Endrū Kuomo atkāpies no amata pēc tam, kad izmeklēšanā tika konstatēts, ka viņš seksuāli uzmācās vairākām sievietēm.

“Labākais veids, kā es varu palīdzēt tagad, ir, ja es atkāpšos,” viņš teica, turpinot noliegt apgalvojumus par viņa sekusuālo uzmākšanos. Atkāpšanās stāsies spēkā pēc 14 dienām.

Gubernatore ltnija Ketija Hohola kļūs par pirmo sievieti, kas vadīs Ņujorkas štatu.

Kuomo bija saskāries ar spiedienu atkāpties no kolēģiem demokrātiem, tostarp prezidenta Džo Baidena.

Viņa atkāpšanās notiek tikai gadu pēc tam, kad viņa publiskais profils sasniedza jaunas virsotnes pandēmijas pirmajās dienās, jo miljoniem amerikāņu katru dienu pievērsās viņa bezjēdzīgajiem televīzijas brīfingiem.

Šī ir otrā reize 13 gadu laikā, kad Ņujorkas gubernators atkāpjas no amata.

Kāpēc Kuomo atkāpās?

Ņujorkas ģenerālprokuratūras neatkarīgā izmeklēšana atklāja, ka 63 gadus vecais Kuomo seksuāli uzmācās 11 sievietēm, tostarp valsts darbiniekiem.

Sievietes apgalvoja, ka viņš izteica seksuālus komentārus, neatbilstoši viņām pieskārās vai viņas apgrābstīja, un noskūpstīja viņas bez piekrišanas.

Šis ziņojums lika daudziem ievērojamiem demokrātiem vērsties pret Kuomo. Viņa kolēģi Ņujorkas demokrāti bija sākuši plānot apsūdzību pret viņu. Viņu gaida arī kriminālizmeklēšana.

Otrdien, paziņojot par atkāpšanos no amata, Kuomo turpināja noraidīt apgalvojumus par seksuālu uzmākšanos, taču sacīja, ka vēlas “dziļi, dziļi” atvainoties visām sievietēm, kuras, iespējams, ir aizvainojusi viņa rīcība.

“Manuprāt, es nekad ne pret vienu neesmu pārkāpis robežu. Bet es neapzinājos, cik lielā mērā līnija ir pārvilkta,” viņš teica.

Viņš piebilda, ka viņa instinkts bija “cīnīties pret šo strīdu, jo uzskata, ka tas ir politiski motivēts”. Bet viņš teica, ka atkāpjas no amata, jo skandāla “pašreizējā trajektorija” radīs vairākus mēnešus ilgu uzmanību un “izmaksās nodokļu maksātājiem miljoniem dolāru”.

Kuomo sacīja, ka šie apgalvojumi kaitējuši viņa attiecībām ar viņa meitām.

“Es kopā ar personām, kas izteikušas apsūdzību, esmu sēdējis uz dīvāna, dzirdējis neglītās apsūdzības. Esmu redzējis viņu acu skatienu un sejas izteiksmi. Tas sāp,” viņš teica.

Viņš teica, ka “nekad nav tīši necienījis sievieti”.

Pēc gubernatora paziņojuma Ņujorkas pilsētas mērs Bils de Blasio, ilggadējs gubernatora kritiķis, sacīja, ka “ir pienācis laiks” viņam atkāpties.

Baltā nama preses sekretārs Džens Psaki žurnālistiem sacīja, ka Baidens kopš ziņojuma publicēšanas nav runājis ar savu veco draugu. Viņš uzslavēja “drosmīgās sievietes, kas nāca klajā”, lai apsūdzētu Kuomo, un atzīmēja, ka Baidens pagājušajā nedēļā aicināja viņu atkāpties.

Kāda no cietušajām dalījusies pārdzīvotajā. Uz jautājumu, kādēļ vērsusies pie šerifa saistībā ar piedzīvoto, viņa atbildējusi, ka tas bija pareizais veids, kā rīkoties. Pāridarītājam jārēķinās ar sekām. Tas, koviņš esot nodarījis cietušajai, bija noziegums, likuma pārkāpums.

Uz jautājumu, kādēļ šīs cietušās stāsts citu cietušo starpā, ieguvis lielāko rezonansi, viņa norāda, ka Kuomo nodarījuma pret viņu rakstura dēļ. Viņš viņai esot pieskāries ne tikai vienu reizi, bet vairākkārt, un viņa nedomā, kas tas – šāda pieskaršanās – ir noticis ar jebkuru no citām sievietēm. Viņasprāt, pret viņu veiktās šī vīrieša darbības bijušas visnepieņemamākās, tām sākoties ar skūpstiem uz vaigiem, kas pārauga apskāvienā. Kādā reizē it kā mēģinādams noskūpstīt viņu uz vaiga, gubernators strauji pagrieza galvu un noskūpstīja viņu uz lūpām. Visu šo laiku viņa neko neteica šī vīrieša augstā amata dēļ, kas viņam apkārt esošajiem, padotajiem liek sargāt viņu.

2 komentāri