Atbrīvotā Savčenko gatava kandidēt uz Ukrainas prezidentes amatu

Komentāri

Krievijas gūstā divus gadus pavadījusī Ukrainas kara lidotāja Nadija Savčenko būtu gatava kandidēt uz Ukrainas prezidentes amatu, ja vien tauta to vēlētos. Tā viņa paziņoja piektdien notikušajā preses konferencē.

Savčenko, kuru Krievijā politisko motivētā prāvā nesen notiesāja uz 22 gadu cietumsodu, šonedēļ tika atbrīvota pret diviem Ukrainas gūstā nonākušiem Krievijas karavīriem. Mocekļa tēls, kuru Savčenko piešķīrusi Krievijas rīcība, viņu šobrīd padarījis par vienu no populārākajām Ukrainas publiskajām personām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lidotāja Nadija Savčenko:

Es, godīgi sakot, nevēlētos kļūt par Ukrainas prezidenti, bet es esmu gatava darīt jebko, kas valstij vajadzīgs. Ja tauta to vēlēsies, es pildīšu arī šos pienākumus.

Preses konferencē Savčenko arī akcentējusi, ka Ukraina noteikti atgūs Krievijas okupēto Krimas pussalu – vai nu mierīgā ceļā, vai arī Trešā pasaules kara laikā, ja tāds izcelsies. Savčenko jau ir Ukrainas parlamenta deputāte, kurā viņa tika ievēlēta, kamēr vēl atradās ieslodzījumā Krievijā. Viņa pārstāv pretrunīgās ekspremjeres Jūlijas Timošenko partiju Batkivščina.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl