Atbildību par slaktiņu ASV uzņēmies teroristu grupējums Daesh

0 Komentāru
Atbildību par slaktiņu ASV uzņēmies teroristu grupējums Daesh
FOTO: LETA

Atbildību par vakar ASV, Floridas štatā, notikušo masu slaktiņu, kurā tika nogalināti 50 cilvēki, bet vēl vismaz 53 ievainoti, uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

ASV prezidents Baraks Obama uzbrukumu geju naktsklubā Orlando nodēvējis par nežēlīgu teroraktu un homofobisku naida izpausmi.

Uzbrucējs, 29 gadus vecais Omars Matīns, ir afgāņu izcelsmes amerikānis, kurš dzimis Ņujorkā, bet dzīvojis Floridas štatā. Viņa tēvs drošības dienestiem atklājis, ka pirms kāda laika Omars esot redzējis Maiami geju pāri, kas viņu ļoti saniknojis un varēja novest līdz neprātīgam niknumam.

Tikmēr ASV drošības dienesti ziņo, ka Omars Matīns tomēr bijis teroristiskā grupējuma Daesh atbalstītājs.

Rons Hopers, FIB aģents

29 gadus vecais Matīns FIB redzeslokā nonāca 2013. gadā, jau toreiz bija aizdomas par viņa saistību ar teroristiem. Viņam tika nozīmēta pastiprināta uzraudzība, tomēr nepietiekamu pierādījumu dēļ izmeklēšana tika izbeigta. Esam saņēmuši informāciju, ka vakar pirms iebrukuma naktsklubā viņš zvanījis uz 911 un zvērējis savu uzticību teroristu grupējumam Islāma valsts.

Foto

Jau vēstījām, ka apšaude sākās divos naktī, kad naktsklubā atradās vairāk nekā 300 cilvēku. Uzbrucējs vispirms kluba ārpusē šāva pa kluba apsargu. Pēc tam viņš iegāja naktsklubā un saņēma gūstā apmeklētājus.

Lai atrisinātu ķīlnieku krīzi, trīs stundas vēlāk klubu ieņēma policijas specvienība un uzbrucēju nogalināja. Viņš bija bruņojies ar vairākiem ieročiem un, iespējams, spridzekli.

0 Komentāru